Ekstraklasa. Siwakow negocjuje kontrakt z Wisłą

W Krakowie pojawił się pomocnik włoskiego klubu Cagliari Calcio, Michaił Siwakow. Zawodnik będzie negocjował z Wisłą warunki kontraktu z krakowskim klubem - czytamy na oficjalnej stronie internetowej wicemistrza Polski.
Siwakow ma 22 lata i jest środkowym pomocnikiem. Swoją karierę piłkarską zaczynał w Smienie Mińsk, ale na szersze wody wypłynął jako gracz BATE Borysów. Tam zadebiutował w wieku 17 lat, w 36 meczach strzelił cztery gole. Jego dobra postawa została zauważona przez skautów zachodnich drużyn i w 2009 roku przeszedł do Cagliari Calcio. Tam nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie. Wypożyczony do Piacenzy zaliczył 15 występów, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Siwakow jest młodzieżowym reprezentantem Białorusi. W 2010 roku zadebiutował w seniorskiej kadrze swojego kraju.

Siwakow: Kriwiec polecał mi Wisłę

- Wiem, że Wisła to duży klub z wielkimi tradycjami. Jeśli podpiszę umowę z klubem, będę bardzo zadowolony, że będę mógł tu grać - zaznaczył piłkarz, który chwilę po godzinie 14:00 wylądował w Balicach.

- Rozmawiałem z Sergiejem Kriwcem na temat tego, czy przyjechać do Polski. Powiedział, że przyjście do Wisły będzie bardzo dobrą decyzją, ponieważ to czołowa drużyna w Polsce - powiedział oficjalnej stronie Wisły piłkarz Cagliari. - Nad tym, czy przyjechać do Krakowa, zastanawiałem się dzień, dwa. Wisła była mną zainteresowana, więc zdecydowałem się na przyjazd do Polski - zakończył Siwiakow.

Kontuzja Paljicia w sparingu

W trakcie towarzyskiego meczu pomiędzy Wisłą Kraków a Alesunds FK, kontuzji nabawił się jedyny w tym momencie lewy obrońca drużyny wicemistrzów Polski, Dragan Paljić. Zawodnik w 36. minucie po starciu z rywalem nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce Robert Maaskant desygnował do gry Serge Branco. Uraz Paljicia może pokrzyżować plany drużynie z Krakowa. Po sprzedaniu Piotra Brożka do Trabzonsporu, siła lewej flanki znacznie zmalała.

Brazylijski napastnik blisko Legii Warszawa »