Ekstraklasa. Boris Pesković blisko Wisły Kraków

PRZEGLĄD PRASY. Jedna z kluczowych postaci słynnej afery korupcyjnej w polskiej Ekstraklasie - Boris Pesković, jest blisko przejścia do Wisły Kraków - donosi ?Przegląd Sportowy?. Słowak miałby zastąpić w ekipie wicemistrzów Polski Mariusza Pawełka, który odszedł do tureckiego Konyasporu.
Po sprzedaniu pierwszego bramkarza, na Reymonta pozostali Milan Jovanić oraz Filip Kurto. - Klub tego pokroju potrzebuje trzech golkiperów - oświadczył jednak niedawno trener "Białej Gwiazdy" Robert Maaskant. Z tego względu na testy do Krakowa przyjechał Pesković, którego ostatnim klubem był rumuński CFR Cluj. Nie jest on obecnie nigdzie związany kontraktem, więc pod Wawel przyszedłby za darmo.

- Jestem na dobrej drodze, by przejść do Wisły - przyznał bramkarz, który bez większych problemów zaliczył testy medyczne w krakowskim klubie. Dodał on także, że zdecydowanie bardziej wolałby grać właśnie w drużynie "Białej Gwiazdy" niż w Rumunii, Portugalii, Azerbejdżanie, czy w innym polskim zespole. Takie bowiem kluby starają się o 35-letniego bramkarza.

Przypomnijmy, że w 2003 roku Pesković brał udział w pamiętnych meczach barażowych o Ekstraklasę pomiędzy Świtem Nowym Dwór Mazowiecki oraz Szczakowianką Jaworzno. Razem z sześcioma kolegami ze Świtu sprzedał wówczas miejsce w Ekstraklasie za 265 tysięcy złotych.

Najnowsze doniesienia z Wisły Kraków w specjalnym dziale Sport.pl »