Ekstraklasa. Utytułowany Holender zagra w Wiśle?

Rozegrał prawie 400 meczów w lidze holenderskiej, w europejskich pucharach zaliczył równo 50 występów, a w 2006 roku reprezentował Holandię na mistrzostwach świata w Niemczech. W najbliższych dniach przyjeżdża do Krakowa - 32-letni Kew Jaliens, piłkarz AZ Alkmaar może przejść do Wisły - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.
Rozegrał prawie 400 meczów w lidze holenderskiej, w europejskich pucharach zaliczył równo 50 występów, a w 2006 roku reprezentował Holandię na mistrzostwach świata w Niemczech. W najbliższych dniach przyjeżdża do Krakowa - 32-letni Kew Jaliens, piłkarz AZ Alkmaar może przejść do Wisły - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. Wisła wciąż szuka klasowego obrońcy. Latem z klubu odeszli: Junior Diaz, Marcelo i Arkadiusz Głowacki.

Teraz z Krakowa wyjechał Piotr Brożek i mimo sporych pieniędzy otrzymanych za tych piłkarzy, działacze wicemistrzów Polski nie szaleli na rynku transferowym. Z lewej strony z konieczności gra Dragan Paljić, zaś środek defensywy (Chavez - Bunoza) został stworzony niemal naprędce i swoje walory pokazał dopiero w ostatnich meczach rundy.

Nikt w Krakowie nie ma wątpliwości - Wiśle potrzebne są transfery i to najlepiej spektakularne. Takim ma być pozyskanie Kewa Jaliensa. Mierzący 183 centymetry wzrostu stoper, który może również grać jako prawy obrońca jest obecnie piłkarzem AZ Alkmaar. W pierwszym sezonie gry w tym klubie dotarł do półfinału Pucharu UEFA. Stawał także trzy razy na podium Eredivisie. W sezonie 2005/2006 jego drużyna zajęła drugie miejsce w lidze holenderskiej. Rok później była trzecia, zaś w sezonie 2008/2009 zdobyła mistrzostwo kraju.

W mistrzowskim sezonie Jaliens wystąpił w 24 meczach - we wszystkich od pierwszej do ostatniej minuty. W 2009 roku zespół z Alkmaar zdobył też Puchar Holandii.

Wcześniej reprezentował barwy Sparty Rotterdam (68 meczów) i Willem II Tilburg (147 spotkań). Dobra postawa Jaliensa w barwach AZ przełożyła się na powołanie do reprezentacji Holandii. Trener Marko van Basten zabrał Jaliensa na mistrzostwa świata do Niemczech, gdzie zagrał jeden mecz przeciwko Argentynie. Łącznie obrońca może pochwalić się dziewięcioma spotkaniami w barwach Oranje. W najbliższych dniach 32-letni Holender pojawi się w Krakowie w celu negocjacji swojego kontraktu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę podpisać kontrakt z Wisłą. W moim wieku będzie to oznaczać ciekawy początek końca kariery. To duże wyzwanie dla mnie i mojej rodziny, ale osoby Stana Valckxa i Roberta Maaskanta sprawiły, że jestem podekscytowany przeprowadzką do Krakowa. Dodatkowo pamiętam, że odbędzie się tu Euro, a więc powstają i będą powstawać w Polsce piękne stadiony. Ambicje Wisły odpowiadają moim celom - powiedział oficjalnej stronie internetowej piłkarz, który ma związać się z Wisłą na kolejne 2,5 roku.

Sparingi. Lechia i Jagiellonia gromią rywali »