Ekstraklasa. Nowi wiślacy w pobliżu Krakowa

Wisła oficjalnie pożegnała Mariusza Pawełka. - Myślałem, że zamiast tego będziemy kogoś witać, ale na to wkrótce też przyjdzie czas - zapowiada Bogdan Basałaj, prezes klubu.
Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv »

30-letni bramkarz to jeden z czterech piłkarzy (obok Pawła i Piotra Brożka oraz Clebera), którzy zimą opuścili klub. - Masz przed sobą jeszcze kilka lat grania, a ostatnie miesiące pokazały, że wchodzisz w najlepszy wiek dla bramkarza. Obyś w nowym klubie osiągnął sukcesy. My teraz musimy szukać dla ciebie zastępcy - mówił do Pawełka Basałaj.

To jednak niejedyne zadanie dla krakowskich działaczy, którzy jak najszybciej muszą załatać aż trzy dziury. Najpilniejsze jest znalezienie napastnika. Dyrektor sportowy Stan Valckx chciał, by nowy snajper już w poniedziałek rozpoczął przygotowania z zespołem. - Nie mogę zagwarantować, że uda się dotrzymać tego terminu. Rozmawiamy z zawodnikami oraz ich klubami i mam nadzieję, że w poniedziałek lub wtorek jeden albo dwóch nowych piłkarzy będzie gdzieś w okolicach Krakowa, np. na testach medycznych - podkreśla Valckx.

Holender szuka także środkowego obrońcy i bramkarza, a izraelskie media informują, że krakowianie interesują się także pomocnikiem. Ich wybrankiem ma być Maor Melikson, kapitan Hapoelu Beer Sheva. 27-letni zawodnik na ogół występuje tuż za napastnikami, ale może grać także na skrzydle. Izraelczyk podobno jest zainteresowany ofertą wicemistrzów Polski i miał nawet poprosić klub o możliwość odejścia. Nawet gdyby dostał zgodę, to krakowianie i tak musieliby za niego zapłacić. Kwota ma przekraczać pół miliona euro. - Melikson? Jest za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Gdybyśmy to zrobili, to pomoglibyśmy zespołom, które z nami rywalizują na rynku transferowym - podkreśla Valckx.

Wicemistrzowie Polski w poniedziałek spotkają się w klubie na pierwszym treningu po urlopach i na początek tradycyjnie przejdą badania lekarskie. Przy Reymonta mają zjawić się także bracia Piotr i Paweł Brożkowie (zostali sprzedani do tureckiego Trabzonsporu), którzy chcą pożegnać się z kolegami. Uroczyście za 12 lat gry w Wiśle chcą im również podziękować działacze.

Tymczasem Ekstraklasa SA podała terminy dwóch pierwszych kolejek. Mecz w Gdyni z Arką oraz w Krakowie z Ruchem Chorzów wicemistrzowie Polski rozegrają w piątki (25 lutego i 4 marca) o godz. 20.

Murawski magnesem na kibiców Lecha Poznań »