Ekstraklasa. Maaskant: Cupiał mógłby kupić klub Serie A

Trener Wisły Kraków Robert Maaskant opowiedział holenderskiej gazecie ?Voetbal Magazine?, jak wygląda jego praca w Polsce. - Holendrzy nie wiedzą, że gramy na pięknych i wypełnionych po brzegi stadionach. A właściciel klubu Bogusław Cupiał jest naprawdę bogaty - gdyby tylko chciał, mógłby kupić sobie klub w Serie A - przyznał szkoleniowiec.
- Jeśli chodzi o poziom rozgrywek polskiej Ekstraklasy, to nie jest on tak niski, jak niektórzy twierdzą. Brakuje nam wprawdzie trochę do Ajaxu Amsterdam, PSV Eindhoven czy Twente Enschede, ale już do innych drużyn z Eredivisie nie - powiedział Maaskant.

Trener odpowiedział także na zarzuty, jakoby pracę w Polsce podjął wyłącznie dla wysokich zarobków: - Ktoś w programie Voetbal International przedstawił nieprawdziwy obraz całej tej sytuacji, ale kto wie o co mu chodziło. Holendrzy nie wiedzą, że gramy na pięknych i wypełnionych po brzegi stadionach. Kibice wszędzie za nami jeżdżą i są bardziej fanatyczni niż w Holandii - zdradził Maaskant.

- Wisła to naprawdę duży klub. Nie bez powodu ma gwiazdki na piersi. W ostatnich dwunastu sezonach aż siedem razy był mistrzem. Jednak prawdziwą ambicją klubu jest gra w Lidze Mistrzów. Potwierdzeniem tego jest spory budżet. Właściciel Bogusław Cupiał jest naprawdę bogaty - gdyby tylko chciał, mógłby kupić sobie klub w Serie A - zadeklarował trener.

Wisła szuka wzmocnień od Izraela po Jamajkę »