Ekstraklasa. Szkic umowy niekorzystny dla Mariusza Pawełka

29-letni bramkarz nie przystał na warunki przedstawione przez wicemistrzów Polski i wiele wskazuje na to, że pożegna się z Wisłą.
Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv »

Jeszcze w piątek wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do przedłużenia umowy (wygasa 31 grudnia). Wczoraj doszło do spotkania. Z naszych informacji wynika, że wicemistrzowie Polski przedstawili bramkarzowi szkic kontraktu, który zawodnik odrzucił. - Nie doszliśmy do porozumienia, ale wszystko jest w rękach Wisły - podkreśla Bartłomiej Bolek, menedżer Pawełka.

Sprawa miała zostać rozwiązana do czwartku, ale dziś nie dojdzie do kolejnego spotkania. Wisła zna wymagania bramkarza i w każdej chwili może je zaakceptować. Rozbieżności są spore i osiągnięcie porozumienia wydaje się mało prawdopodobne.

Jeśli strony się nie dogadają, to Pawełek zacznie finalizować umowy z klubami, które są nim zainteresowane. Od kilku tygodni pyta o niego klub z Turcji. Przewijają się również drużyny z Niemiec oraz Holandii.

Odejście Pawełka oznaczałoby dla Wisły początek poszukiwań następcy. Krakowianie zostaliby bowiem z dwoma bramkarzami: 19-letnim Filipem Kurto (w ekstraklasie zagrał tylko jedno spotkanie) oraz Milanem Jovaniciem. Serb miał być zastępcą Pawełka, ale przegrał z nim rywalizację. Zanim jednak wicemistrzowie Polski zdecydowali się go pozyskać, przetestowali ponad 20 kandydatów.

FC Koeln chce tylko wypożyczyć Sławomira Peszkę? »