Sport.pl

Ekstraklasa. Cleber kończy karierę

Jak podaje portal Wislakrakow.com, badania neurologiczne wykazały, że brazylijski obrońca reprezentujący barwy ?Białej Gwiazdy?, nie powróci już do gry w piłkę nożną. Wcześniej Cleber zapowiadał, że po tej rundzie zamierza zakończyć karierę sportową. Do przyspieszenia decyzji prawdopodobnie zmusi piłkarza kontuzja kręgosłupa odniesiona w meczu z Lechem Poznań.
Zobacz na Ekstraklasa.tv jak Cleber odniósł kontuzję »

Zdaniem lekarzy powrót na murawę byłby zbyt dużym zagrożeniem dla zdrowia Brazylijczyka. Zanim obrońca Wisły Kraków doznał urazu, oświadczył, że w grudniu zamierza zakończyć karierę: - Czuję się dobrze. Teraz trenuję dla siebie, nadal chcę być jak najlepszy, ale wiem, że w grudniu skończę z grą w piłkę. Jestem tego prawie pewien. Szansa na to, że będę grał dalej jest niewielka, może z 5 procent.

Cleber urodził się w 36 lat temu w Brasilii. W swojej karierze reprezentował w sumie 11 klubów. Do Wisły Kraków trafił w 2006 roku, gdzie rozegrał 65 meczów. Trzy lata później wyjechał do Groznego, by grać w tamtejszym Tierieku. W tym sezonie powrócił na Reymonta, zdążył wystąpić w trzech spotkaniach tegorocznej edycji Ekstraklasy. W meczu z Lechem Poznań, po starciu z Joelem Tshibambą doznał urazu kręgosłupa i trafił do szpitala na obserwację.

Brazylijczyk w debiutanckim roku w Ekstraklasie został wybrany najlepszym piłkarzem zagranicznym polskiej ligi, a magazyn "Piłka nożna" wybrał go do jedenastki obcokrajowców grających w Polsce.Więcej o: