Sport.pl

Ekstraklasa. Radykalne rozwiązania w Wiśle - rezerwowy obrońca podstawowym rozgrywającym...

PRZEGLĄD PRASY: Trener Wisły Kraków Robert Maaskant wciąż szuka optymalnych rozwiązań w kwestii zestawienia podstawowego składu swojej drużyny. Najnowszym rozwiązaniem Holendra jest przyznanie nowej roli Piotrowi Brożkowi. Zawodnik, który w Wiśle grał już jako lewy i prawy obrońca, oraz prawy pomocnik, będzie odpowiedzialny za konstruowanie akcji jako ofensywny pomocnik - czytamy w Przeglądzie Sportowym
- Już nic mnie nie zaskoczy. Grałem na wszystkich pozycjach. Nie byłem jedynie bramkarzem i stoperem - mówi Piotr Brożek, który w meczu przeciwko Cracovii ma być środkowym pomocnikiem Wisły Kraków. Już w niedzielę Brożek na środku boiska - w ostatnich kilkunastu minutach przeciwko Lechowi Poznań, piłkarz spełniał rolę rozgrywającego u boku Łukasza Garguły.

Według Przeglądu Sportowego to nie był jednorazowy chwyt taktyczny trenera Maaskanta. Holender chce na stałe przekwalifikować Piotra Brożka na pozycję ofensywnego pomocnika. W słabej formie jest Nourdin Boukhari, kontuzję leczy Rafał Boguski. Szkoleniowiec przyznał, że jego ulubieniec rodem z Maroka zawodzi.

Dlatego w derbach Krakowa środek pola Wisły będzie tworzyć trio Sobolewski - Garguła - Piotr Brożek.

- Na tej pozycji grałem w trampkarzach Polonii Białogon. Przywykłem do różnych zadań i myślę, że sobie poradzę z nowymi zadaniami - twierdzi Brożek. - Wiem, że będę musiał tyrać. Od środka pomocy zależy bowiem gra całego zespołu. Jeśli w tym sektorze boiska zdobędziemy przewagę, to na pewno będzie nam łatwiej stwarzać sytuacje bramkowe - podsumował Wiślak.Więcej o: