W Wiśle trwa zbieranie plusów

Paweł Brożek wypadł obiecująco, ale Rafał Boguski nie przekonał trenera Roberta Maaskanta - to najważniejsze wnioski po towarzyskich meczach wicemistrzów Polski
Dzięki przerwie na mecze reprezentacji trener Robert Maaskant ma dwa tygodnie na poznanie zawodników oraz przekazanie im swojej wizji futbolu. Po kilku dniach treningów mógł sprawdzić, ile pracy go jeszcze czeka i którzy zawodnicy najszybciej połapali się w preferowanym przez niego systemie.

W sobotę krakowianie grali w Rzeszowie z drugoligową Resovią. Wygrali 2:1 dzięki bramkom Andresa Riosa i Tomasa Jirsaka. W tym meczu debiut w Wiśle zaliczył Nourdin Boukhari. - Wypadł dobrze, choć mógł trochę lepiej. Próbował kreować grę, ale nie jest jeszcze w odpowiedniej formie. Zresztą wielu zawodników grało ze sobą po raz pierwszy, było też wielu piłkarzy z Młodej Ekstraklasy. To ciekawe doświadczenie - ocenia Robert Maaskant, szkoleniowiec krakowian, na oficjalnej stronie klubu.

W niedzielę krakowianie rozkręcili się na dobre, bo całkowicie pozmieniany skład wbił Koszarawie Żywiec (gra w lidze okręgowej) aż dziewięć bramek. Trafianie do siatki najlepiej wychodziło Pawłowi Brożkowi. 27-letni napastnik już w meczu z Widzem Łódź usiadł na ławce rezerwowych, a w ciągu tygodnia nie przekonał do siebie Maaskanta i przeciwko Polonii Bytom nie zagrał ani minuty. Wczoraj jednak strzelił Koszarawie trzy bramki. Jedną mniej zdobył Rafał Boguski, ale do jego gry szkoleniowiec miał zdecydowanie więcej zastrzeżeń. - Nie miał szczęścia, powinien zdobyć o wiele więcej goli. Z kolei Paweł Brożek pokazał, że potrafi strzelać. Na pewno obaj będą dostawali szanse - podkreśla Maaskant.

Ostatnią bramkę z Koszarawą zdobył Jacek Pawłowski. 20-letni napastnik rozwiązał kontrakt z Polonią Warszawa i jest testowany przez Wisłę. Przymierzany jest jednak do zespołu Młodej Ekstraklasy.Resovia - Wisła Kraków1:2
Bramki: Pontus (87.) - Rios (37.), Jirsak (71.)

Wisła: Jovanić (46. Pawełek) - Nalepa, Chávez, Cleber, Piotr Brożek - Jirsak, Chrapek, Boukhari (74. Rado) - Rios (46. Jeleń), Żurawski, Paljić.Koszarawa Żywiec - Wisła2:9
Bramki: Stolarczyk (35.), Gołębiowski (48.) - Paweł Brożek (14., 58., 76.), Boguski (18., 28.), Jeleń (32.), Małecki (50.), Boukhari (78.), Pawłowski (90.)

Wisła: Pawełek - Stanek, Cyzio, Kowalski, Cygal (55. Chrapek) - Jeleń (55. Boukhari), Rado (72. Ligienza), Garguła, Małecki - Boguski (80. Pawłowski), Paweł Brożek.