Transfery. Wisła szuka nowych wzmocnień. Trzech kandydatów

PRZEGLĄD PRASY: Riccardo Bonetto, Jens Janse, Kamil Kopunek - oto piłkarze, których Przegląd Sportowy wymienia jako potencjalne wzmocnienia wicemistrzów Polski Wisły Kraków. Działacze Białej Gwiazdy mają wybrać jednego z nich, a największe szanse na angaż ma Włoch Bonetto - podaje środowe wydanie gazety.
31-letni Riccardo Bonetto jest obrońcą związanym kontraktem z Lazio Rzym. Włoch miałby zastąpić w drużynie Juniora Diaza, któremu za rok kończy się kontrakt. Kostarykaninem interesuje się turecki Trabzonspor i St. Etienne. Byłaby to jedyna szansa dla Białej Gwiazdy by zarobić na transferze Diaza.

Wiślacy chcą za swojego defensora milion euro, jeśli taka oferta nie wpłynie do klubu z ul. Reymonta, klub nie będzie naciskał na sprzedaż zawodnika. W drużynie walczącej o mistrzostwo Polski ma bowiem panować ostra rywalizacja w drużynie.

W sprawie transferu Bonetto, sprawa powinna wyjaśnić się do piątku. Włoch chciałby przenieść się pod Wawel. W tym celu ma zamiar rozwiązać swoją umowę z Lazio - piłkarz dostał zapewnienie, że kontrakt na identycznych warunkach podpisze z Wisłą, mało tego będzie obowiązywać o rok dłużej. Krakowian czeka więc wydatek rzędu 250 tysięcy euro rocznie.

To Wisły przymierzany jest również 24-letni Jens Janse - były podopieczny trenera Maaskanta w Willem II Tilburg i NAC Breda. - Jego przenosiny pod Wawel to na razie bardziej spekulacja ze strony holenderskich mediów - tonują nastroje działacze Wisły. Janse to prawy obrońca, którego wartość szacuje się na około 500 tysięcy euro. Piłkarz mimo młodego wieku rozegrał już 104 mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Holandii.

Według Przeglądu Sportowego istnieje jeszcze trzeci, najdalszy realizacji plan wicemistrzów Polski. Wiślacy chętnie dołączyliby do swoich szeregów reprezentanta Słowacji Kamila Kopunka, który w finałach MŚ strzelił gola Włochom.