Ekstraklasa. Wisła wytypowała kandydatów na trenera. Ale są kolejni

W najbliższym meczu krakowian znowu poprowadzi Tomasz Kulawik, a nowy trener będzie znany najwcześniej w przyszłym tygodniu. Pojawił się też kolejny kandydat - Abel Resino.
W środę mija termin przedstawienia nowego szkoleniowca wyznaczony przez Bogdana Basałaja. Poszukiwania okazały się jednak zdecydowanie trudniejsze i mimo zagranicznych podróży oraz wielogodzinnych rozmów prezes Wisły nie zdecydował się na żadnego ze szkoleniowców. "Wybraliśmy dwóch, trzech kandydatów i mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu zaprezentujemy nowego trenera. Wybór, którego dokonamy, będzie przemyślany i najlepszy z możliwych" - wypowiada się Basałaj na oficjalnej stronie klubu. To oznacza, że w sobotnim meczu z Widzewem w Łodzi krakowian poprowadzi Kulawik, który szkoleniowcem jest tymczasowo.

Zagraniczne media łączą z wicemistrzami Polski kolejnych trenerów. Według hiszpańskiej gazety "Mediterraneo" krakowianie starają się o zatrudnienie Hiszpana Resino. 50-letni szkoleniowiec do tej pory prowadził tylko zespoły w ojczyźnie, a od blisko roku jest bezrobotny. Wcześniej trenował Levante, a ostatnio Atletico Madryt. Zatrudnieniem Resino zainteresowane jest także Dynamo Zagrzeb.

O Wiśle coraz częściej piszą również Rumuni, bo według "Gazeta de Sud" o krok od opuszczenia Kubania Krasnodar jest Dan Petrescu. 42-letni szkoleniowiec podpisał z Rosjanami pięcioletni kontrakt i podobno zarabia około 1,5 mln euro rocznie. Nie może też narzekać na wyniki, bo drużyna wygrała sześć ostatnich meczów i jest liderem II ligi.

Dlaczego więc chce zmienić otoczenie? Wszystko przez kibiców, którym nie odpowiada styl gry Kubania i podczas ostatniego meczu zaserwowali piłkarzom sporą porcję gwizdów. - To zachowanie daje do myślenia, jeśli chodzi o moją przyszłość w klubie. Czy jesteśmy Realem Madryt?! Jestem bardzo rozczarowany - rzucił na konferencji prasowej.

Belg z PSV będzie dyrektorem w Wiśle Kraków? »