Ekstraklasa. Wisła sprawdza i sprawdza

Efektów nie przyniosły testy kilkunastu zawodników, oddala się zatrudnienie reprezentanta Hondurasu, więc Wisła w poszukiwaniu środkowego obrońcy przeprowadziła... casting.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Z licznie testowanych piłkarzy przekonał do siebie tylko Andres Rios. 22-letni napastnik argentyńskiej młodzieżówki został wypożyczony z River Plate na rok z opcją wykupienia. Po tym transferze wicemistrzowie Polski mogą pochwalić się największym bogactwem ofensywnym w ekstraklasie.

Gorzej jest z defensywą, mimo że klub pozyskał bramkarza, bocznego obrońcę i stopera, a wczoraj do zespołu dołączył Cezary Wilk. 24-letni defensywny pomocnik Korony Kielce miał w kontrakcie wpisaną sumę odstępnego (ok. 600 tys. zł). Piłkarz podpisał umowę na cztery lata. W klubie liczą, że szybko stanie się rywalem, a nawet zastępcą 34-letniego Radosława Sobolewskiego.

Największym problemem jest jednak znalezienie stopera, bo odeszli obydwaj podstawowi gracze: Marcelo i Arkadiusz Głowacki, 36-letni Cleber w grudniu chce skończyć karierę, a Mateusz Kowalski nie ma wysokich notowań u trenera Henryka Kasperczaka. Wisła pozyskała już Bośniaka Gordana Bunozę, ale chce jeszcze jednego zawodnika.

Wicemistrzów Polski goni czas, bo w czwartek grają z Karabachem Agdam w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Na wczorajszy sparing z pierwszoligowym KSZO Ostrowiec ściągnęli aż trzech stoperów. Oprócz perspektywicznych kandydatów (24-letniego Słoweńca Roka Elsnera i 21-letniego Francuza Namaie Mendy) testowali 30-letniego Marco Esposito (wychowanek AC Milan, ale grał głównie w serie B). Stawkę sprawdzanych uzupełnił 22-letni napastnik Christian Tiboni, który grał m.in. w Udinese, Veronie, Atalancie i Ascoli. - Nie mogę powiedzieć, który nas wzmocni - ucina Kasperczak.

Raczej upadła szansa pozyskania Osmana Chaveza, bo załatwienie dokumentów dla stopera reprezentacji Hondurasu trwałoby zbyt długo.

Maciej Żurawski » strzela dla Wisły po pięciu latach