Sport.pl

Atak wicemistrzów Polski

Wisła wzmacnia ofensywę. Krakowianie podpisali dwuletni kontrakt z Draganem Pajlicem i testują Andresa Riosa, napastnika argentyńskiej młodzieżówki. Trwają także negocjacje w sprawie pozyskania stopera reprezentacji Hondurasu i Cezarego Wilka z Korony
Transfer Pajlica załatwiono błyskawicznie. Jak informowaliśmy, piłkarz w piątek rozwiązał kontrakt z FC Kaiserslautern, a dzień później był już zawodnikiem Wisły. - Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy sukcesy - podkreśla 27-letni Pajlic na oficjalnej stronie klubu.

Piłkarz zapewnia, że może grać na każdej pozycji w ofensywie, ale najlepiej czuje się jako lewoskrzydłowy. Tam będzie rywalizował z Andrażem Kirmem i Piotrem Brożkiem. Pajlic poprzedni sezon miał niezbyt udany. Wystąpił w 17 z 34 meczów 2. Bundesligi i zdobył jedną bramkę. Na ogół był rezerwowym, a jego drużyna zajęła pierwsze miejsce. Wcześniej grał w Hoffenheim, z którym awansował do Bundesligi. - Po tym sukcesie trudno było jednak przebić się do składu, bo klub kupił piłkarzy za 10 mln euro - podkreśla Pajlic, który urodził się w Serbii, ale ma także obywatelstwo niemieckie. - A jeśli chodzi o charakter, to jestem gdzieś po środku. Bardziej jednak czuję się Serbem.

Od wczoraj krakowianie testują 21-letniego Riosa. Wychowanek River Plate Buenos Aires przeszedł już testy medyczne i teraz musi przekonać trenera Henryka Kasperczaka. W argentyńskiej ekstraklasie rozegrał 29 meczów i zdobył cztery gole. Dwa lata temu wystąpił w dwóch spotkaniach Copa Libertadores (zdobył jedną bramkę), a w poprzednim roku zagrał z kadrą U-20 na mistrzostwach Ameryki Południowej.

Priorytetem dla wicemistrzów Polski jest jednak wzmocnienie defensywy. W tym celu negocjują z CD Platense pozyskanie stopera Osmana Chaveza. Reprezentant Hondurasu bardzo chciałby przenieść się do Europy, ale obowiązuje go jeszcze roczny kontrakt. Sprawa jego ewentualnej przeprowadzki pod Wawel powinna wyjaśnić się w ciągu kilku dni.

Przy Reymonta ciągle trenują testowani Berkan Afsarli oraz Elias. A Łukasz Burliga przedłużył umowę z Wisłą do czerwca 2013 r.