Sport.pl

Transfery. W Celticu się nie sprawdził, trafi do Wisły?

Wicemistrzowie Polski negocjują z obrońcą Osmanem Chavezem - donoszą media w Hondurasie
Sprawy nie chciał jednak komentować ani Marek Wilczek, członek zarządu Wisły, ani Adrian Ochalik, rzecznik prasowy.

26-letni Chavez jest zawodnikiem Club Deportivo Platense (w poprzednim sezonie dotarł do półfinału ligi honduraskiej). Reprezentował także swój kraj podczas niedawno zakończonych mistrzostw świata w RPA. Honduras zajął czwarte miejsce w grupie (zdobył jeden punkt), a Chavez we wszystkich spotkaniach rozegrał po 90 minut. W przeszłości piłkarzem zainteresowane były klubu ekstraklasy angielskiej - Blackburn Rovers i Tottenham Londyn. Pod koniec zeszłego roku był także testowany przez Celtic Glasgow, ale Szkoci nie zdecydowali się go pozyskać. "To dobry zawodnik, ale nie takiego potrzebujemy. Podjąłem decyzję o poszukiwaniu innego piłkarza" - mówił Tom Mowbray na łamach "Daily Record".

Jeśli krakowianie chcą zatrudnić Chaveza, to muszą porozumieć się z CD Platense w kwocie odstępnego, bo jego kontrakt wygasa dopiero za rok. Pozyskanie stopera jest jednak dla wicemistrzów Polski priorytetem, bo po sprzedaniu Marcelo i Arkadiusza Głowackiego zostali z trzema środkowymi obrońcami: Cleberem, Mateuszem Kowalskim i Gordanem Bunozą, który nie może grać, bo nie ma wizy i pozwolenia na pracę w Unii Europejskiej.

Ponadto:

* Od czwartku można kupować bilety na rewanżowe spotkanie z FC Szawle. Mecz odbędzie się na stadionie Hutnika Kraków. Wejściówki dla posiadaczy Karty Kibica kosztują 20 i 25 zł. Reszta widzów będzie musiała zapłacić 5 zł więcej. Bilety sprzedawane są w sklepie Wiślacki Świat (przy stadionie od ul. Reymonta) w godz. 11-18 (dni robocze) oraz 10-14 (w sobotę). Jeśli nie rozejdą się w przedsprzedaży, będzie można je nabyć również w dniu meczu w kasach stadionu Hutnika.

* Ekstraklasa SA podała dokładny terminarz pierwszych dwóch kolejek ligowych. W niedzielę 8 sierpnia Wisła podejmuje Arkę Gdynia (godz. 19.15, transmisja w Orange Sport). Nie wiadomo jednak, czy do tego czasu stadion przy Reymonta będzie gotowy. Jeśli nie, to wicemistrzowie Polski po raz kolejny będą musieli skorzystać z gościny Hutnika. Tydzień później Wisła zmierzy się w Chorzowie z Ruchem (godz. 19.15, Canal+ Sport).

Rywal Lecha w LM w relacji Z Czuba »


Więcej o: