Liga Europa. Wisła zagra z FC Siauliai na stadionie Hutnika Kraków

W poniedziałek do działaczy Wisły wpłynął e-mail od UEFA, w którym zobligowano klub do zgłoszenia obiektu, na którym rozegrany zostanie rewanżowy mecz drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej z FC Siauliai. Wisła mogła wskazać tylko stadion Hutnika Kraków,, więc na tym obiekcie odbędzie się 22 lipca mecz z litewską drużyną - czytamy na oficjalnej stronie internetowej wicemistrza Polski
W piątek Kraków wizytował delegat UEFA. Stwierdził on, że na chwilę obecną nie ma podstaw formalno-prawnych do zaopiniowania stadionu przy Reymonta 22, na którym Wisła chciała rozegrać ten mecz. W związku tym klub nie mógł zgłosić dzisiaj innego stadionu na mecz drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej niż obiekt na Suchych Stawach - tak brzmi oficjalny komunikat klubu spod Wawelu.

Działacze Wisły walczą, by kolejne spotkanie mogły być rozgrywane na wyremontowanym obiekcie przy Reymonta. - Jeżeli w najbliższym czasie wydane zostaną wszystkie niezbędne zezwolenia oraz certyfikaty i stadion zostanie przekazany do użytkowania, Wisła Kraków będzie miała podstawę do zgłoszenia obiektu przy Reymonta 22 do UEFA - podaje Biuro Prasowej Białej Gwiazdy.

Odeszło dwóch najlepszych - rewolucja w obronie Wisły »