Sport.pl

Ekstraklasa. Wisła będzie miała stroje jak Real

Wisła Kraków w najbliższym sezonie będzie występowała w strojach Adidasa - identycznych w jakich gra wicemistrz Hiszpanii Real Madryt. Dotychczasowy sponsor techniczny ?Białej Gwiazdy? - firma Umbro chciała przedłużyć kontrakt, jednak ostatecznie nie doszło do porozumienia.
Niemiecki producent sprzętu sportowego będzie dostarczał stroje Wiśle przez minimum najbliższe dwa lata. W sezonie 2010/11 wicemistrz Polski będzie miał do dyspozycji trykoty wzorowane na tych, w jakich na co dzień występują "Królewscy". Dopiero od kolejnego sezonu Wisła otrzyma unikalny wzór stroju, dedykowany dla "Białej Gwiazdy".

Rozmowy z Adidasem trwały od dobrych paru miesięcy i ostatecznie doszło do podpisania umowy. Pomógł w tym brak porozumienia z Umbro, które wciąż chciało ubierać krakowską drużynę.

Adidas ma zapewnić sprzęt najwyższej jakości. Ubierać ma nie tylko pierwszy zespół Wisły, ale także rezerwy grające w niższych ligach. Koszulki podobnie jak w poprzednich sezonach mają być jednolite - czerwone, niebieskie i białe.

Wisła za darmo może wypożyczyć napastnika z Lazio »


Więcej o: