Ekstraklasa: Kasperczak załamany, Zieliński szczęśliwy

- Jesteśmy załamani. Nie wszystko stracone, ale jeśli walczymy o mistrzostwo, trzeba było wygrać. Jesteśmy w szoku - podsumował mecz z Cracovią trener Wisły Henryk Kasperczak. - Atmosfera jest fatalna, jutro na pewno będzie jeszcze gorzej - dodaje Paweł Brożek. A Poznań świętuje: - Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi - z ulgą komentował trener Lecha Jacek Zieliński.
Zobacz bramki na www.ekstraklasa.tv »

Przed ostatnią kolejką ekstraklasy najbliżej mistrzowskiego tytułu jest Lech Poznań. Wisła tracąc dwa punkty w derbach z Cracovią musi liczyć na cud. W pomeczowych komentarzach trenera i piłkarzy mistrzów Polski trudno jednak wyczuć choć nutę nadziei. - Jesteśmy załamani. Nie wszystko stracone, ale jeśli walczymy o mistrzostwo, trzeba było wygrać. Jesteśmy w szoku. Cracovia nie pokazała nic poza agresywnością. Okazji nie mieli, nawet bramkę strzeliliśmy my. Porażka jest więc trudna do przetrawienia. Osobiście bardzo to przeżyłem. To wielka strata, która mogła zadecydować o stracie mistrzostwa - podsumował mecz z Cracovią trener Wisły Henryk Kasperczak na oficjalnej stronie klubu, która cytuje też załamanych piłkarzy.

- Takie sytuacje się w piłce zdarzają, ale chyba nikt nie myślał, że przytrafi się to nam - przyznał Arkadiusz Głowacki.

W podobnym duchu wypowiada się też Paweł Brożek. - Trudno cokolwiek powiedzieć. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, mieliśmy sytuacje. No pech, co tu ukrywać. To była ostatnia akcja meczu. W takim momencie szczęście nie było po naszej stronie i niestety teraz tylko i wyłącznie płaczemy. Jesteśmy załamani. Atmosfera jest fatalna, jutro na pewno będzie jeszcze gorzej. Pozostało nam tylko i wyłącznie wierzyć, że to szczęście będzie przy nas w sobotę.

A Lech świętuje

Lech wygrał z Ruchem w Chorzowie i jest o krok od szóstego tytułu mistrza Polski.

- Nie było żadnej chwili zwątpienia. Mieliśmy czas na odrobienie strat, robiliśmy to już nie raz. Lewy wyrównał, atakowaliśmy dalej, nie łamaliśmy się i w doliczonym czasie gol Siergieja dał nam zwycięstwo. Teraz czekamy na Zagłębie - cytuje pomocnika Lecha Jakuba Wilka oficjalna strona klubu z Poznania.

Radości nie kryje też trener Jacek Zieliński: - Ciężko mi na gorąco sklecić kilka sensownych słów. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi. Priorytetem były trzy punkty i tak jak mówiłem, musieliśmy je dziś Ruchowi wyszarpać z gardła. Mieliśmy dziś świetne widowisko i nerwową końcówkę. Ukłon dla chłopaków za walkę do końca. Przed nami jeszcze jedna kolejka - mówił po meczu z Ruchem.

Lech mistrzem, Odra i Piast w I lidze?  »