Wisła zatrudniła Henryka Kasperczaka, z którym wygrała proces

Wisła zatrudniła trenera, który kilka lat temu zdobył z nią trzykrotnie mistrzostwo Polski. Potem jednak spierał się z krakowskim klubem w sądzie o pieniądze. Właścicielom nie przeszkodziło to w zatrudnieniu go po raz drugi.
Więcej informacji z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

W 2002 r. Kasperczak został trenerem Wisły Kraków. Zdobył z nią dwukrotnie mistrzostwo Polski. Doprowadził ją do 1/8 finału Pucharu UEFA i pamiętnych meczów z Parmą (1:2, 4:1), Schalke (1:1, 4:1) i Lazio Rzym (3:3, 1:2). Pod koniec 2004 r. został zdymisjonowany, choć w ówczesnym sezonie Wisła też sięgnęła po tytuł. Ponieważ trener miał podpisany kontrakt do 2008 r. Klub cały czas wypłacał mu pensję. Przestał, gdy Kasperczak został w 2006 r. trenerem reprezentacji Senegalu, choć sam trener uznał, że pieniądze mu się należą.

Kasperczak żądał od klubu ok. 900 tys. zł. Według Wisły, pieniądze mu się należały tak długo jak długo pozostawał w gotowości do wykonywania swoich obowiązków. Z klubem zgodziły się sądy. W październiku 2009 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał prawomocny wyrok przyznający rację Wiśle.

Kasperczak jako piłkarz grał w Stali Mielec, Legii Warszawa i francuskim FC Metz. Jako trener był związany przede wszystkim z Francją i krajami afrykańskimi. Prowadził m. in. FC Metz, z którym zdobył Puchar Francji, Saint Etienne, Lille i Bastię. Jako trener reprezentacji Mali zajął czwarte miejsce podczas Pucharu Narodów Afryki w 2002 r. Trenował też Wybrzeże Kości Słoniowej, Tunezję, Maroko i Senegal.

Po zwolnieniu z pracy w reprezentacji Senegalu Kasperczak pracował w Górniku Zabrze. W poprzednim sezonie zespół ze Śląska, mimo dużego budżetu i kilkunastu transferów, spadł z ekstraklasy.

Maciej Skorża: » Idę na tacierzyński