Skorża: Janasowi w objęciu reprezentacji mogą przeszkodzić tylko media

PRZEGLĄD PRASY: - Janasowi w ponownym objęciu reprezentacji mogą przeszkodzić tylko media, nadmiernie lansujące Franciszka Smudę czy Henryka Kasperczaka - mówi "Przeglądowi Sportowemu" trener Wisły Kraków Maciej Skorża.
- Męczą mnie już spekulacje dotyczące mojej skromnej osoby w kontekście prowadzenia reprezentacji. Teraz pojawia się wątek kontynuowania przeze mnie współpracy z Pawłem Janasem. No to odpowiem, że po raz drugi nie wchodzi się do tej samej rzeki - mówi trener Wisły.

Skorża ma jednak swojego faworyta do objęcia drużyny narodowej.

- Jest nim zdecydowanie Paweł Janas. Powiem więcej: Janasowi w ponownym objęciu reprezentacji mogą przeszkodzić tylko media, nadmiernie lansujące Franciszka Smudę czy Henryka Kasperczaka. Gdy jednak porównamy warsztat trenerski kandydatów do pracy z reprezentacją i ich podejście do zawodników, szanse Janasa zdecydowanie wzrastają - uważa.

Trener mistrzów Polski dodaje, że prowadzenie reprezentacji pozostaje jego największym marzeniem, które kiedyś może się ziścić, póki co wiąże go jednak ważny kontrakt z Wisłą. Poza tym Skorża twierdzi, że nie znalazł się w gronie kandydatów do objęcia stanowiska selekcjonera zgłoszonych przez PZPN.

Debata Sport.pl: Dlaczegóż to następcą Beenhakkera koniecznie musi być Polak?
Engel nie wierzył w awans na mundial >