Petrescu: Polscy piłkarze nie są przyzwyczajeni do ciężkiej pracy

PRZEGLĄD PRASY: - Nie jestem zaskoczony odpadnięciem Wisły. Jeżeli polscy piłkarze nie zmienią swojego podejścia do wykonywanego zawodu, takie wpadki będą się wam zdarzać coraz częściej - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem" były trener krakowian Dan Petrescu.
- Kiedy prowadziłem Wisłę, zawodnicy krzywili się, gdy aplikowałem im mocne, wyczerpujące treningi. Chodzili nawet poskarżyć się na mnie prezesowi Cupiałowi. Mówili, że jestem katem, że tak nie powinno się trenować. Chcieli mieć trenera przyjaciela. A Cupiał popełnił poważny błąd. Uwierzył zawodnikom, że trenują za ciężko, i pozbył się mnie przy pierwszej nadarzającej się okazji - mówi Rumun.

W tym sezonie pracujący rumuńskim klubie Unirea Urziceni Petrescu świętował ze swoim zespołem mistrzostwo Rumunii.Czy Bogusław Cupiał zrobił więc źle rezygnując z tego szkoleniowca? - Zależy dla kogo. Ja akurat wyszedłem na tym dobrze, Wisła nie bardzo. Bo co z tego, że kiedy odszedłem Wiśle udało się zdobyć dwa razy mistrzostwo Polski, skoro cały czas nie ma awansu do Ligi Mistrzów? A ja z małym klubikiem , który trzy lata temu awansował do rumuńskiej pierwszej ligi, od września będę grał w fazie grupowej tych najważniejszych rozgrywek w Europie. Jeżeli zatrudnia się jakiegoś szkoleniowca, to trzeba dać mu czas - powiedział Petrescu.

Petrescu pracował w Wiśle od wiosny sezonu 2005/2006. Z Białą Gwiazdą zdobył wicemistrzostwo Polski. Po słabych wynikach na inaugurację rozgrywek w kolejnych rozgrywkach i przegranej na własnym stadionie z Iraklisem Saloniki w Pucharze UEFA został zdymisjonowany.

Piłkarze Wisły przepraszają kibiców - czytaj tutaj »