Sport.pl

Skorża: Zielone światło na transfery

Wisła planuje wzmocnienia przed Ligą Mistrzów. Czy zdąży?
Ekstraklasa.tv: "Piłkarze Wisły to wspaniali ludzie" »

- Odkąd jestem w klubie, zielone światło na pozyskiwanie zawodników tak mocno jeszcze nigdy nie świeciło. Wiele wskazuje na to, że to okno transferowe może być dla nas bardzo udane. Rozglądamy się głównie za zawodnikach zagranicznymi. Pewne kandydatury upadły ze względu na finanse. Piłkarze chcieli zdecydowanie wyższej pensji niż zawodnicy Wisły, a ja nie mam zamiaru zaburzać struktury płacowej - mówi Gazecie Wyborczej i Sport.pl trener Wisły Kraków Maciej Skorża.

O zatrudnieniu Miroslava Bożoka i Carlinho: - Jeśli podpiszemy z nimi umowy, to nie będzie już sensu szukać lewego pomocnika i prawego obrońcy. Nie chcę dwóch nowych zawodników na tę samą pozycję - przekonuje. - Zrobię wszystko, by pozyskani piłkarze jak najszybciej wkomponowali się w zespół, ale w pierwszej części eliminacji będę opierał się na zawodnikach, którzy już wcześniej grali w Wiśle.

Maciej Skorża ma też nadzieję, że do Austrii pojadą już nowi gracze i w trakcie sparingów wkomponują się w skład. Wiele też zależy od tego, jak będą czuli się w Krakowie i czy szybko znajdą wspólny język z resztą drużyny. - Nie wiem, czy Bożok i Carlinho godnie zastąpią Marka Zieńczuka i Marcina Baszczyńskiego, ale ich potencjał pozwala sądzić, że tak - uważa.

Trener Chciałby, by już się skończył serial z bramkarzami. - Mamy teraz na oku sześciu zagranicznych kandydatów i jednego z nich zabierzemy do Austrii. Mam nadzieję, że podpiszemy umowę. Na razie bazuję jednak na filmach DVD. Jeśli jednak oprócz Bożoka i Carlinho uda nam się pozyskać tylko napastnika, to i tak będę zadowolony, bo trzy transfery to nasz plan minimum - mówi.

Niestety dla wiślaków, skomplikowała się sprawa Rafała Boguskiego i pod dużym znakiem zapytania stoi jego występ w decydujących meczach o awans do LM. - Nie wiem też, kiedy do gry będzie gotowy Łukasz Garguła - mówi trener Wisły. - Potrzebuję pozyskać więc kogoś do ataku. W prasie pojawiają się nazwiska zawodników, których chciałbym zatrudnić, ale nie wszyscy są moimi faworytami. Niektórzy zajmują dopiero trzecie, a nawet czwarte miejsce w rankingu.

Z kim zagra Wisła o Ligę Mistrzów? - czytaj tutaj »