Sport.pl

Małecki nie pójdzie w ślady Kokoszki

Patrykiem Małeckim interesują się dwa kluby angielskiej Premiership. - To może być życiowa szansa, ale chyba jestem jeszcze za młody - uważa 21-letni reprezentant młodzieżówki, który w Wiśle ma kontrakt półzawodowy.
Jest Słowak, może być Brazylijczyk »

Małecki ma za sobą bardzo udany sezon. Z podstawowego składu mistrzów Polski wygryzł ulubieńca Leo Beenhakkera Wojciecha Łobodzińskiego, a asystent selekcjonera Rafał Ulatowski zapowiada, że wychowanek Wigier Suwałki wkrótce dostanie szansę w kadrze seniorów. - Zrobił największy postęp w tym sezonie w mojej drużynie - tłumaczy Maciej Skorża, trener Wisły.

Po dobrych występach w młodzieżówce Małecki odebrał telefon od przedstawiciela agencji menedżerskiej IMG. - Powiedział, że ma dla mnie dwie oferty z Premiership. Nie podał drużyn, ale ma kontaktować się z klubem - przyznaje Małecki. - West Ham United? Bardzo bym się cieszył, ale musiałbym to przemyśleć. Dopiero wywalczyłem miejsce w składzie Wisły, jestem jeszcze młody. Choć drugi raz taka szansa może się nie powtórzyć.

Małecki ma półprofesjonalny kontrakt ważny jeszcze przez dwa lata, ale już za rok mógłby zmienić drużynę na podstawie prawa Webstera. Na taki krok rok temu zdecydował się inny wiślak Adam Kokoszka (gra w Empoli). - Na pewno tak nie zrobię. Odejdę tylko wtedy, kiedy chętny klub zapłaci Wiśle - zapewnia Małecki.

Wisła nadal nie przedłużyła kontraktu z Radosławem Sobolewskim, który jest jednym z najważniejszych piłkarzy w drużynie Skorży. 32-letni defensywny pomocnik ustalił warunki umowy z działaczami klubu, ale musi je zatwierdzić rada nadzorcza. - Do soboty sprawa powinna się wyjaśnić - zapewnia prezes Marek Wilczek.

W Wiśle testy medyczne przechodzą Miroslav Bożok i Carlinhos. Lewy pomocnik ze Słowacji, który ma zastąpić Marka Zieńczuka, powinien podpisać kontrakt już dziś. 26-letni Brazylijczyk jest prawym obrońcą (z Wisły odszedł Marcin Baszczyński), ostatnio grał w regionalnej lidze Carioca (jego Villa Rio zajęło ostatnie miejsce w jednej z czterech grup), ale ma za sobą występy we Fluminense. W ciągu czterech lat aż siedem razy zmieniał klub. W 1999 roku został mistrzem świata U-17 (nie zagrał tylko w finale). Wtedy w Nowej Zelandii była też reprezentacja Polski z wiślakami w składzie, m.in. braćmi Brożkami i Łobodzińskim.

Wisła jest także blisko pozyskania bramkarza Grzegorza Kasprzika z Piasta Gliwice.

A Leandro mógł przyjść za darmo »


Więcej o: