Ekstraklasa: Legia ucieka Lechowi

Lech Poznań znów gubi punkty. Tym razem piłkarze Franciszka Smudy zremisowali 1:1 z Ruchem Chorzów i tracą już do Legii trzy punkty. Polonia Warszawa przegrała w Krakowie z Cracovią 1:0 i ma już minimalne szanse na tytuł.
Cracovia - Polonia Warszawa 1:0 »

Cracovia odniosła bardzo ważne zwycięstwo. Podopieczni Artura Płatka zagrali bardzo rozsądnie i dzięki bramce Bartosza Ślusarskiego nadal walczy o utrzymanie. Polonia tą porażką przekreśliła swoje szanse na zdobycie mistrzostwa Polski.

Lech - Ruch 1:1  »

Piłkarze Franciszka Smudy po raz kolejny zagrali dobrze tylko w jednej części meczu. W drugiej połowie gospodarze nie pokazali nic, co mogłoby pomóc im w zwycięstwie i zostali wygwizdani przez własnych kibiców. Bramkę na wagę remisu zdobył dla Ruchu przepięknym strzałem Tomasz Brzyski.

Mecze sobotnie

Górnik - Lechia 2:0 »

Górnik wygrał w Zabrzu z Lechią i jest coraz bliżej wyjścia ze strefy spadkowej. Lechia po remisie z Polonią Warszawa i wygranej w derbach Trójmiasta, zagrała słabo i niewiele potrafiła przeciwstawić grającym ambitnie Zabrzanom.

Legia - ŁKS 1:0 »

Thriller w Warszawie. Legia zdobywa gola na wagę 3 punktów w ostatniej minucie. ŁKS bronił się dzielnie cały mecz, ale nie uchronił się od straty gola.

Jagiellonia - Odra 1:2  »

Koniec dobrej passy dziewięciu meczów bez porazki na własnym boisku Jagiellonii Białystok. Odra zagrała bardzo mądrze i przede wszystkim skutecznie. Bramki Moskala i Wodeckiego przybliżyły podopiecznych Ryszarda Wieczorka do utrzymania.

Arka - Śląsk 3:3  »

Druga połowa przyniosła mnóstwo emocji. Arka, która przegrywała 0:2 szybko strzeliła kontaktową bramkę, jednak chwilę później Śląsk podwyższył wynik spotkania. Nic nie zapowiadała, że w Gdyni kibice zobaczą jeszcze skuteczną grę swojego zespołu. Wtedy to dwa błędy Jarosława Fojuta pozwoliły gospodarzom doprowadzić do remisu i zdobyć cenny punkt.

Mecze piątkowe:

GKS Bełchatów - Polonia Bytom - 3:1 »

Gospodarze szybko stracili gola, ale Polonia zamiast atakować cofnęła się. Dwie bramki zdobył w tym meczu Dawid Nowak, który w klasyfikacji strzelców dogonił Filipa Ivanovskiego, a jego GKS ma tyle samo punktów co Lech Poznań

Piast Gliwice - Wisła Kraków - 1:1 »

Wisła przeważała, ale w pierwszej połowie to Piast strzelił gola. Wilczek zakończył piękną akcję kolegów. Krakowianie też próbowali podaniami przedostać się pod bramkę Kasprzika, ale często byli niedokładnie. W drugiej połowie Wisła wyrównała dzięki bramce Patryka Małeckiego. Mimo ogromnej przewagi, drużyna Macieja Skorży nie zdobyła już więcej goli i z Gliwic wywiozła tylko punkt

Hajto: zabrakło nam minuty, żeby urwać punkty Legii