Sport.pl

Kontuzja Pawła Brożka. Co dalej z reprezentantem Polski?

Groźnie wyglądającej kontuzji w sobotnim meczu Ekstraklasy doznał napastnik Wisły Kraków Paweł Brożek. Dokładniejsze szczegóły poznamy prawdopodobnie dopiero w najbliższych dniach, jednak - jak dowiedział się Sport.pl - Brożka może czekać nawet półroczna przerwa w grze
Krucho z napastnikami w kadrze »

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy sobotniego meczu Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a GKS-em Bełchatów Paweł Brożek doznał brzydko wyglądającej kontuzji. Wyskoczył do główki i bardzo niefortunnie spadł na ziemię. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie.

Zobacz fatalny upadek Pawła Brożka - ekstraklasa.tv »

Brożek wrócił wkrótce na ławkę rezerwową Wisły po szybkiej interwencji lekarskiej. Miał jechać do szpitala, jednak szybko zrezygnowano z tego pomysłu. Komentatorzy sugerowali, że może to oznaczać, że kontuzja nie jest wcale na tyle groźna, jak sądziliśmy i na jaką wyglądała.

Jak dowiedział się Sport.pl, w kolanie napastnika zrobił się przeprost, co oznaczać może zerwanie bocznych lub krzyżowych więzadeł kolanowych i półroczną przerwę w grze dla zawodnika Wisły. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" z Krakowa, Andrzej Klemba, donosi, że wszyscy w sztabie Wisły są załamani i wolą nie wypowiadać się szerzej na ten temat, dopóki nie będzie oficjalnej diagnozy lekarskiej. W niedzielę Brożek przejdzie badanie USG, a w poniedziałek rezonans magnetyczny.

Napastnik znalazł się w kadrze Leo Beenhakkera na mecze z Irlandią Płn. i San Marino.

GKS - Wisła 0:0 Sprawdź relację >>