Petrescu: Polacy, nigdy niczego nie wygracie

PRZEGLĄD PRASY. - Wiem, że niektórzy gadali za moimi plecami. Ale wszyscy za to zapłacą w swoim życiu - mówi Dan Petrescu, były szkoleniowiec Wisły Kraków. Uważa też, że polscy piłkarze nigdy nie będą mistrzami świata. Nie ta mentalność - czytamy w Przeglądzie Sportowym.
Władze Lecha zszokowane zatrzymanie Piotra R.  »

- Idealne życie piłkarza w Polsce jest takie: miłe spędzanie czasu, lekkie treningi i przyjazny trener, który do tego jest dobrym kumplem. Z takim podejściem nigdy nie będziecie mistrzami świata, nigdy niczego nie wygracie - mówi rumuński trener.

- W Rumunii i w Polsce piłkarz za bardzo zżywa się ze szkoleniowcem i automatycznie przestaje trenować. Niestety w Polsce takim, jak ja jest trudno - dlatego właśnie nie wytrzymałem do końca sezonu - dodaje.

Petrescu źródło swoich problemów z Wisłą widzi w nieprofesjonalnym podejściu klubu do zawodu trenera. - Menedżer powinien mieć pełną władzę i czas na zbudowanie drużyny. Wtedy piłkarz nie kalkuluje i nie czeka na odejście trenera , bo ma świadomość, że jeśli nie będzie zapieprzał, to sam musi sobie szukać klubu.

- To pewnie ta wasza mentalność... słowiańska i bałkańska są podobne. A ja nie jestem przyzwyczajony do takiego podejścia. Mentalnie jestem Brytyjczykiem. zawsze chcę więcej, nigdy nie jestem do końca zadowolony z tego, co mam - opowiada trener, który jako piłkarz grał w Chelsea Londyn.

Ważą się losy Arszawina w Londynie - czytaj tutaj »