Jacek Bednarz ujawnia: Wisła chce Dawida Nowaka

Dawid Nowak wydaje się najpoważniejszym kandydatem do wzmocnienia ataku Wisły. Krakowianie mają też na oku kolejnego bramkarza. Tym razem jest to Vladimir Stojković ze Sportingu Lizbona
Borussia Dortmund chce Pawła Brożka? »

Jacek Bednarz spotkał się wczoraj z kibicami Wisły. O ile dyrektor sportowy większość pytań dziennikarzy w sprawach transferowych zbywa hasłem: "bez komentarza", to wobec fanów okazał się bardziej otwarty. Bednarz miał przyznać, że ma na oku trzech napastników: jednego z Polski i dwóch spoza. Wydaje się, że najpoważniejszym celem jest 24-letni Dawid Nowak z GKS-u Bełchatów. Zresztą Bednarz przyznał, że jeden z kandydatów ma właśnie tyle lat. Dodał też, że zawodnik, którego Wisła zamierza zatrudnić, przeszedł przy Reymonta testy medyczne.

Wisła interesuje się Nowakiem od blisko roku, ale piłkarz ma w kontrakcie wpisaną wysoką kwotę odstępnego - 800 tys. euro, a do tego jest zawodnikiem bardzo kontuzjogennym. Napastnik GKS-u w 13 meczach rundy jesiennej zdobył cztery gole.

Mistrzowie Polski mogą jednak wygospodarować sporo dodatkowej gotówki, bo za nowym klubem rozgląda się Andrzej Niedzielan, który jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy mistrzów Polski. - Szukam mu innego otoczenia, ale to nie jest łatwe, bo statystyki dla trenerów nie są zachęcające. Oni głównie patrzą na liczbę rozegranych meczów i strzelonych goli - przyznaje Karol Glomb, menedżer Niedzielana.

W orbicie zainteresowań Wisły pojawił się też kolejny bramkarz. Portugalskie media donoszą, że mistrzowie Polski pytali o Vladimira Stojkovicia, zawodnika Sportingu Lizbona. 25-letni Serb przed kilkoma dniami zagrał w meczu Polska - Serbia i spisał się całkiem dobrze. Mniejsze uznanie Stojković ma u trenera Sportingu, gdzie jest tylko rezerwowym. Podobno sprowadzeniem bramkarza zainteresowane są też Panathinaikos Ateny oraz Partizan i Crvena Zvezda Belgrad. W tym ostatnim klubie zawodnik występował dwa lata temu i zdobył mistrzostwo oraz Puchar Serbii. Później za trzy miliony euro został sprzedany do FC Nantes, a następnie wypożyczony do Vitesse Arnhem.

Turniej dla chorego Arka

W sobotę w hali Wisły odbędzie się charytatywny turniej piłkarski na rzecz Arka Warchała, niepełnosprawnego kibica Wisły. W trakcie imprezy odbędą się licytacje m.in. koszulki reprezentacji Polski. Początek turnieju o godz. 10, finał o godz. 18.15. Organizatorem jest Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków.