Wisła Kraków przeprasza Cracovię za antysemickie okrzyki

Wisła Kraków wysłała do MKS Cracovia SSA oficjalne przeprosiny za wydarzenia podczas derbowego meczu drużyn w Pucharze Ekstraklasy. Zarząd Cracovii przyjął przperosiny.
"Wisła Kraków SA przeprasza zawodników i pracowników klubu MKS Cracovia SSA za zachowanie kibiców Wisły w trakcie meczu Pucharu Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Wisłą, którego niezamierzonymi i pośrednimi uczestnikami byli także piłkarze Wisły Kraków SA" - czytamy w piśmie. Klub zadeklarował również, że podejmie ostrą walkę, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych incydentów

26 listopada w trakcie meczu Wisły z Cracovią, kibole gospodarzy najpierw wyzywali kontuzjowanego piłkarza gości Macieja Łuczaka: "Koniec kariery, ty k...o, koniec kariery" i "Do pieca". Po meczu wznosili antysemickie okrzyki. Po ostatnim gwizdku piłkarze podeszli pod ich sektor, by podziękować za doping. - Wtedy zawodnicy Wisły zaintonowali okrzyk: "Zawsze nad wami", a kibice gości dokończyli: "pie....i Żydami". Wiślacy odpowiedzieli brawami. Wszystko to widać na amatorskim nagraniu, zrobionym z sektora przyjezdnych. Sprawą zajęła się prokuratura.

Antysemickie okrzyki na meczu