Borussia Dortmund chce kupić Brożka

PRZEGLĄD PRASY: Borussia Dortmund zamierza kupić Pawła Brożka. Niemiecki klub planuje wydać na napastnika Wisły Kraków 3 miliony euro - czytamy w "Przeglądzie Sportowym"
Lewandowski: Oby Holendrzy grali pierwszym składem »

Borussia jest zainteresowana Pawłem Brożkiem. Szósty klub niemieckiej ekstraklasy, w którym występuje też Jakub Błaszczykowski, chce spróbować już w zimowym okienku transferowym pozyskać napastnika Wisły Kraków. Taką informację podała lokalna gazeta "Ruhr Nachrichten". - Jeśli nie uda się kupić Brożka już w styczniu, to na pewno przed kolejnym sezonem Borussia jeszcze raz spróbuje dogadać się z piłkarzem z Krakowa - mówi dziennikarz Sascha Fligge.

Umiejętnościami Brożka zachwycony jest podobno dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc, który kilka razy widział reprezentanta Polski na żywo. - Zorc uważa, że taki napastnik jak Brożek bardzo by się zespołowi z Dortmund przydał - mówi Fligge.

Napastnicy Borussi w rundzie jesiennej rozczarowali. Paragwajczyk Nelson Valdez zdobył tylko dwie bramki, a Szwajcar Alexander Frei i Mohamed Zidan z Egiptu po cztery.

- Na pewno w kadrze Borussii wśród atakujących zajdą spore zmiany i to już w przyszłym miesiącu - zapowiedział trener Jürgen Klopp, który chce się pozbyć Delrona Buckleya. Z kolei Argentyńczyk Diego Klimowicz jest niezadowolony z roli rezerwowego i chciałby opuścić Dortmund.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama