Legia - Wisła. Odliczanie do hitu jesieni rozpoczęte

Niezależnie od okoliczności, w jakich przychodziło im grać, Legia i Wisła tworzyły w ostatnich dziesięciu latach niezapomniane widowiska. Transmisja niedzielnego meczu od 17 w TVP 2 i Canal+ Sport
Paweł Brożek, Roger, Dickson Choto - to głównie dla nich skauci z Anglii, Włoch, Rosji, Niemiec, Francji, Portugalii, a nawet Danii obejrzą w niedzielę w Warszawie mecz mistrza i wicemistrza Polski. Czy wyjadą zadowoleni i jakie zapiski znajdą się w ich notesach? Czy Wisła ucieknie Legii na pięć punktów i tym samym obejmie prowadzenie w tabeli? I wreszcie, kwestia najważniejsza, czy rzeczywiście będzie to fascynujące spotkanie? Dużo łatwiej rozważać odpowiedzi na te pytania po lekturze tekstów przygotowanych przez Sport.pl.

Najważniejszy mecz XXI wieku

Generalnie w minionej dekadzie to warszawianie pozostawali w cieniu krakowian. Nawet jeśli Legii zdarzały się kapitalne triumfy nad Wisłą 5:1 i 4:1. - Po tamtych meczach nie chciało mi się w ogóle wychodzić z szatni - wspomina Mirosław Szymkowiak. Krakowianie taki mecz przeżyli jednak ostatnio w 1998 roku. O historii "galaktycznej Wisły" i "cudzoziemskiej Legii" pisze Robert Błoński  »

Zainteresowanie jest ogromne

- Zanosi się na rekord frekwencji w tym sezonie - zapowiada Piotr Jarek, odpowiedzialny w Legii za dystrybucję biletów. - Trudno będzie pobić ten rekord, bo w tym roku Legia już nie dostanie tak atrakcyjnego rywala. Oczywiście minęły czasy, gdy w dniu meczu w kasach nie można już było kupić biletów. Ale mimo że część publiczności w geście protestu nie zamierza przychodzić na mecze Legii, to tym razem zastąpią ich inni. - uważa Jarek. Czy rzeczywiście? Czytaj więcej o dostępności biletów  »

Mecz sezonu

Trenerzy Jan Urban i Maciej Skorża podkreślają, że mistrzostwa Polski nie zdobywa się w pojedynkach Legii z Wisłą, ale obaj wiedzą, że żadna inna wygrana w ekstraklasie nie daje takiego kopa. Nic też tak nie ucieszy ambitnych właścicieli (Mariusz Walter i Bogusław Cupiał) jak triumf w tym najbardziej prestiżowym z meczów. Dlaczego Wisła na Łazienkowską przyjeżdża niewyobrażalnie rozdrażniona tłumaczy Robert Błoński  »

Rafał Boguski zawieszony

- To świadome działanie ludzi z Warszawy. Przecież teraz jest mecz Legią - uważa pomocnik Wisły. Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. zawiesiła Rafała Boguskiego za kopnięcie bez piłki Macieja Michniewicza z Piasta Gliwice. - Nie zostałem wezwany przed komisję, a decyzja została podjęta tylko na podstawie kawałka zapisu wideo. Nikt nie wziął pod uwagę, co było po zdarzeniu. A co zostało wzięte pod uwagę i jakie jest stanowisko Ekstraklasy?  »

W sobotę wygrała Wisła

W przedsmaku hitu kolejki Młoda Wisła wygrała z Młodą Legią i wyprzedziła ją w tabeli. W Krakowie z pierwszej drużyny Legii wystąpili Przemysław Wysocki i Hiszpan Tito. Miał zagrać Inaki Descarga, ale tak się nie stało. Kto jeszcze zagrał? »

Wielki żal Wisły

- Mam spore wątpliwości co do procedur i kary nałożonej na Rafała Boguskiego. Liczę jednak, że ani Canal+, ani Komisja Ligi nie uszczuplą nam już kadry przed meczem z Legią - denerwuje się Maciej Skorża, trener Wisły. O co jeszcze ma pretensje i jak zamierza sobie poradzić z ustawieniem czytaj w relacji z konferencji prasowej  »

Piłkarz z Wisłą i Legią w sercu

- Przyszedł do mnie prezes i powiedział: "Jest oferta z Legii. Korzystna zarówno dla nas, jak i dla ciebie. A jeden zawodnik i tak drużyny nie zbawi" - wspomina Marcin Jałocha, który 15 lat temu przeniósł się z Reymonta na Łazienkowską. W niedzielę w meczu na szczycie ekstraklasy będzie dopingował oba kluby. Jak to możliwe? Przeczytaj wywiad z Jałochą  »

Brożek - kat Legii

Od trzech sezonów Paweł Brożek zawsze strzela gola na stadionie Legii. Przed niedzielą zapowiada, że Wisła jedzie na Łazienkowską po zwycięstwo. - Pamiętam dokładnie te gole. Najpierw za trenera Petrescu, potem za czasów Okuki, no i teraz, kiedy prowadzi nas Maciej Skorża - wspomina król strzelców ekstraklasy. Czy jeśli będzie okazja, wykona w niedzielę rzut karny? Dowiedz się więcej  »

Głowacki zapowiada bój w drugiej linii

- Grają piątką pomocników, a każdy z nich potrafi kreować akcje. Czeka nas trudne zadanie i musimy znaleźć sposób, by ich zneutralizować. Zapowiada się bój w środkowej strefie boiska. Przeczytaj, na co przede wszystkim liczy Wisła  »

Iwański: Gramy ładniej od Wisły

- Wiem, jak to jest. Często ci, którzy w młodości prezentują się wspaniale, nie robią później karier. A bywa i odwrotnie. Można być słabym jako dziecko, a potem się rozwinąć. Jak ktoś ma silną wolę, to nie da się złamać. Ja zawsze kochałem grać w piłkę, będę kochać i nikt mnie do tego nie zniechęci. Mogę mieć najwyżej żal do tego, w jaki sposób zakomunikowano mi, że się nie nadaję. Ale to stare dzieje - o tym, że Legia ma lepszych piłkarzy i czy zawodnik ma żal o to, że w Krakowie się na nim nie poznali czytaj w wywiadzie z pomocnikiem Legii  »

Jan Urban: Niech będzie 3:2 dla Legii

- Jeżeli zawodnicy będą myśleli o tym, że już kilka razy wygrali z Wisłą, to ten mecz przegramy - mówi trener Jan Urban przed niedzielnym hitem jesieni z Wisłą Kraków. Czy ambitny szkoleniowiec zgodziłby się w ciemno na na skromne 1:0? »

Kapitan Szala nie wystąpi

Dopiero w sobotę trener Jan Urban ustalił skład 18 piłkarzy, którzy wezmą udział w niedzielnym (godz. 17) meczu z Wisłą Kraków. Do zdrowia po kontuzji miał wrócić kapitan zespołu Wojciech Szala, ale jednak nie wrócił i nie ma go w składzie. Sprawdź przewidywane składy!  »

Legia (już) nie umie grać z potentatami

Utarło się, że Legia w przeszłości szanse na mistrzostwo często traciła gubiąc punkty ze słabymi przeciwnikami. Obecnie jest zupełnie inaczej. Zobacz wyniki wielkiej czwórki z poprzedniego sezonu.  »

Składy sugerują remis

- Mamy więcej dobrych piłkarzy - twierdzi Maciej Iwański. Nam z porównania podstawowych składów wypada na remis. Sprawdź, kto może "zrobić różnicę"  »

Kto Sportowym VIP-em 2008 r. - zagłosuj »

Kto wygra mecz Legia - Wisła?