Ekstraklasa. Wisła wygrywa po golu w doliczony czasie gry

08.04.2017 , aktualizacja: 08.04.2017 22:59

08.04.2017, godzina 20:30

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

• na żywo

JAKUB OCIEPA

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki w sobotnim spotkaniu ekstraklasy przegrali w Niecieczy z Wisłą Kraków 2:3. "Słonie" pozostają w tym roku bez zwycięstwa w lidze.
W pierwszej połowie - zgodnie z przypuszczeniami - krakowianie mieli inicjatywę, zaś podtarnowski zespół nastawił się na grę z kontry. Mecz źle się zaczął dla Bruk-Betu. W 12. minucie Artem Putiwcew tak odbił piłkę - po strzale Tomasza Cywki - że ta wpadła do siatki.

Niedługo wiślacy cieszyli się z prowadzenia. Dwie minuty później, po strzale Romana Gergela piłkę odbił Łukasz Załuska. Dopadł ją Patryk Fryc i zagrał wzdłuż bramki. Trafiła do Patrika Misaka, a ten nie będąc pilnowany spokojnie umieścił ją w siatce.

"Biała Gwiazda" kilka razy w pierwszej połowie była bliska ponownego objęcia prowadzenia. W 36. minucie ładnie uderzył z rzutu wolnego z ok. 20 m Semir Stilic, ale dobrze ustawiony był Krzysztof Pilarz. Z kolei w 40. minucie golkiper "Słoni" z trudem odbił piłkę na róg po strzale Pola Lloncha.

Drugą połowę śmielej zaczęli piłkarze z Niecieczy i objęli prowadzenie w 51. minucie. Wówczas rzut wolny rozegrali Patryk Misak i Guilherme Sitya, po czym ten pierwszy dośrodkował wprost na głowę Putiwcewa. Zespół ze stolicy Małopolski wyrównał w 64. minucie. Po strzale Petera Brleka piłka tak nieszczęśliwie - dla Bruk-Betu - odbiła się od nogi Fryca, że przelobowała Pilarza.

Dziesięć minut później bardzo bliski zdobycia gola był Stilic, ale niecieczan uratował słupek. Bliski zdobycia gola był też Maciej Sadlok, jednak uderzył piłkę w poprzeczkę (88.). W doliczonym czasie gry celna "główka" Mateusza Zachary dała Wiśle Kraków trzy punkty.

Ze względu na uraz w Niecieczy nie zagrał Arkadiusz Głowacki. Wiślacki obrońca ma uraz, ale na razie nie wiadomo czy jest on poważny.

Jak dobrze znasz piłkarską Ekstraklasę? Sprawdź się!

Jak dobrze znasz naszą rodzimą Ekstraklasę? Sprawdź się w quizie!