Ekstraklasa. Wisła Kraków - Jagiellonia 3:1. Koncert Wisły! Plan Kiko Ramireza zaczyna działać

Radość piłkarzy Wisły Kraków

Radość piłkarzy Wisły Kraków (MATEUSZ SKWARCZEK)

Wisła Kraków wygrała z Jagiellonią Białystok 3:1 (2:0) i awansowała na siódme miejsce w tabeli. Drużyna Kiko Ramireza rozegrała najlepszy mecz w tym roku i nie dała żadnych szans wiceliderowi ekstraklasy.
Wisła Kraków zaskakująco gładko poradziła sobie z wiceliderem ekstraklasy, który po wygranej Lechii Gdańsk chciał za wszelką cenę zmniejszyć straty do drużyny Piotra Nowaka. Nie udało się. Jagiellonie była tłem dla zespołu Kiko Ramireza, który rozegrał najlepsze spotkanie w tym roku.

Paweł Brożek, Patryk Małecki i Rafał Boguski, to ich gra imponowała najbardziej w sobotni wieczór. Nie tylko strzelili po golu, ale też napędzali akcję Wisły, która nawet przez moment nie oddała inicjatywy gościom, ale pierwsi dobrą okazję do zdobycia gola mieli rywale "Białej Gwiazdy". Strzał Gutieriego Tomelina był jednak minimalnie niecelny. W 21. minucie Petar Brlek podał prostopadle do Pawła Brożka. Ten w polu karnym miał przed sobą tylko Mariana Kelemena i posłał piłkę obok niego.

Cztery minuty później w opałach był Łukasz Załuska. Z trudem odbił piłkę po strzale z rzutu wolnego Konstantina Vassiljeva. Jeszcze przed przerwą wiślacy podwyższyli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka wyszła poza pole karne Jagiellonii. Był tam Patryk Małecki, który popisał się ładnym i celnym strzałem (35.).

Kilka minut po przerwie Wisła zdobyła trzecią bramkę. W tym przypadku Brożek świetnie podał do Rafała Boguskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi.

Mimo wyniku 3:0 kibice obserwowali emocjonującą końcówkę. W 90. minucie Ivan Gonzalez ujrzał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną. Po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego Jagiellonia zdobyła gola.Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego kilkanaście dni temu byłego piłkarza Wisły Kraków Antoniego Rogozy oraz Jarosława Rudnickiego, jednego z akcjonariuszy Jagiellonii, w przeszłości m.in. wiceprezesa tego klubu.

Ze względu na zbliżający się Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" specjalnymi gośćmi na meczu byli dwaj kombatanci. Przed jego rozpoczęciem otrzymali kwiaty od prezes krakowskiego klubu Marzeny Sarapaty oraz burzę braw od kibiców. Długo skandowano "Cześć i chwała bohaterom".

Bramki: 1:0 Paweł Brożek (21), 2:0 Patryk Małecki (35), 3:0 Rafał Boguski (52), 3:1 Damian Szymański (90+1-głową).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Ivan Gonzalez, Patryk Małecki. Jagiellonia Białystok: Ivan Runje. Czerwona kartka za drugą żółtą - Wisła Kraków: Ivan Gonzalez (90).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 11 210.

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (86. Hugo Videmont), Krzysztof Mączyński, Petar Brlek (77. Semir Stilic), Pol Llonch, Patryk Małecki - Paweł Brożek (67. Mateusz Zachara).

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik - Dmytro Chomczenowski (82. Przemysław Mystkowski), Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev, Taras Romanczuk (57. Damian Szymański), Arvydas Novikovas (56. Rafał Grzyb) - Fiodor Cernych.

Jak dobrze znasz piłkarską Ekstraklasę? Sprawdź się!

Jak dobrze znasz naszą rodzimą Ekstraklasę? Sprawdź się w quizie!