Sport.pl

Wisła Kraków. Arkadiusz Głowacki: Trzeba gonić rywali

- Nastawienie na mecz było bojowe, ale mieliśmy trochę szczęścia - przyznaje po wygranej z Piastem Gliwice Arkadiusz Głowacki, kapitan Wisły Kraków.
Krakowianie przerwali serię siedmiu kolejnych porażek. Nic więc dziwnego, że po wygranej na boisku i trybunach stadionu przy ul. Reymonta było dużo radości.

- Duży kamień spadł nam z serca, było dużo satysfakcji i radości po ostatnim gwizdku. Byliśmy konsekwentni, wierzyliśmy w wygraną, dążyliśmy do niej. Kiedyś ta seria musiała zostać przerwana, choć proszę mi wierzyć, że kiedy przegrywa się siedem meczów z rzędu, to ciężko sobie wyobrazić jej koniec - przyznaje Głowacki.

Wisła czekała na gola do doliczonego czasu gry, ale od początku prezentowała się inaczej niż w poprzednich meczach.

- Nie wiem, co się stało. Przed każdym meczem chcieliśmy przełamać złą serię. Dotąd za mało nam wychodziło. Na początku byliśmy może trochę wycofani, ale później przejęliśmy kontrolę. Nastawienie od początku było bojowe. Mieliśmy trochę szczęścia, oby sprzyjało nam w przyszłości - zaznacza obrońca Wisły.

Kapitan zastrzega jednak, że po zwycięstwie przed drużyną kolejne cele: - Na tej wygranej, może trochę szczęśliwej, trzeba budować atmosferę. I gonić rywali.

Więcej o: