Sport.pl

Tomasz Frankowski chciał kupić Wisłę Kraków! "Cupiał potraktował mnie z przymrużeniem oka"

- Zadałem Bogusławowi Cupiałowi nieformalne pytanie dotyczące przejęcia jego klubu. Usłyszałem coś na zasadzie, że jest to poważna zabawka - mówi w rozmowie z portalem polsatsport.pl Tomasz Frankowski, były napastnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski.
Frankowski spotkał się z Cupiałem w czasie imprezy po jesiennym meczu "Gwiazdy dla Białej Gwiazdy". Byli piłkarze drużyny z ul. Reymonta zagrali wtedy obecnym zespołem Wisły. Zysk ze spotkania i sprzedaży okolicznościowych gadżetów trafił na konto zmagającego się z problemami klubu. Wtedy Frankowski zaproponował właścicielowi Wisły odkupienie klubu.

- Po wspomnianym meczu udaliśmy się na imprezę, na której obecny był pan Cupiał. Zadałem mu wówczas nieformalne pytanie dotyczące przejęcia jego klubu. Usłyszałem coś na zasadzie, że jest to poważna zabawka. Ówczesny właściciel jasno dał mi do zrozumienia, że trzeba mieć naprawdę grube pieniądze, żeby odkupić od niego klub - opowiada były napastnik w rozmowie z polsatsport.pl.

Frankowski zapewnia, że gdyby wówczas Cupiał usiadł z nim do rozmów, w sprawę zaangażowałoby się kilku innych byłych piłkarzy klubu.

- Usłyszałem wprost, że nie stać nas na to! Właściciel potraktował nas z przymrużeniem oka. Gdyby zaproponował poważną rozmowę kilka dni później to jestem przekonany, że oprócz mnie dwóch lub trzech chłopaków z dawnej Wisły poważnie rozważyłoby taki projekt - zapewnia.

Ostatecznie Cupiał pozbył się klubu dopiero kilka miesięcy później. Wisłę przejął Jakub Meresiński, ale szybko wyszła na jaw przeszłość nowego właściciela - m.in. wyrok za sfałszowanie matury czy próbę zaciągnięcia kredytu na podrobiony dowód osobisty żony Macieja Żurawskiego.

- Historia z Meresińskim pokazuje, że tak naprawdę nie trzeba było mieć ogromnych pieniędzy, by przejąć jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Gdy transakcja doszła do skutku i wyszło na jaw za jaką kwotę Wisła została sprzedana to okazało się, że suma nie powala na kolana - mówi Frankowski.

Ostatecznie Meresiński był właścicielem piłkarskiej Wisły przez niespełna miesiąc. We wtorek spółkę przejęło Towarzystwo Sportowe Wisła, zarządzające pozostałymi sekcjami klubu.

Cały wywiad z Frankowskim można przeczytać tutaj.

Więcej o:
Komentarze (15)
Tomasz Frankowski chciał kupić Wisłę Kraków! "Cupiał potraktował mnie z przymrużeniem oka"
Zaloguj się
 • smith81

  Oceniono 44 razy 44

  ja to jestem ciekawy czym słupem jest Meresiński skoro tyle wałów w takim młodym wieku a chłopak dalej po wolności sobie chodzi i świetnie się bawi...

 • zqredzik

  Oceniono 28 razy 28

  Ile pan M. musi mieć wyroków w zawiasach, by dostać któryś bez zawiasów? Ludzi za błahostki potrafią wsadzać do pierdla, a tutaj wałek za wałkiem, a pan uśmiechnięty, mówi, że zmęczony szumem wokół Wisły, więc jedzie na urlop. Nie ma innej opcji; stoi za nim ktoś naprawdę mocny.

 • ukos

  Oceniono 12 razy 4

  To niech Frankowski i jego potencjalni wspólnicy rozmawiają z TS Wisła w sprawie udziałów w spółce piłkarskiej. Przecież teraz nie ma już przeszkody w postaci Cupiała, więc dziwne, że Frankowski mówi o tym jako o byłej możliwości. Zaangażował już kasę w co innego?

 • Jan K

  0

  czy coś stoi na przeszkodzie by pan Tomasz dogadał się z kilkoma dawnymi kolegami- Maciejem Żurawskim i innymi i odkupili np. 51%akcji żeby mieć decydujący głos w TS
  Wisła? jeżeli im zależy na uratowaniu klubu??? przypuszczam że 4 mln długu jaki ma klub
  do miasta to małe piwo dla kilku takich panów jak Frankowski i Żurawski. tylko trzeba chcieć i zaryzykować na ale to ich kasa i ich decyzja.

 • kiczkis

  Oceniono 4 razy 0

  ~~~~~
  rafiki36:

  To niech teraz odkupi "Franek łowca bramek".
  ---------------------------------------------------------
  "Teraz"... to se chłopcze można "w d..pe" wsadzić.. Ważne było "wtedy"..

  Frankowski to nie Meresiński. To POWAŻNY i serio człowiek a nie chłopiec na posyłki - biegający na kiwniecie palcem.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 8 razy 0

  Też chciałem kupić ale Boguś powiedział mi że nie chciałby tutaj drużyny typu PSG czy City !!!
  Szkoda !!!

  Wisła się skończyła.

 • stanislaw-z-lodzi

  Oceniono 2 razy 0

  Jak Kulesza odejdzie na zasłużoną emeryturę, to Ty przejmiesz Jagę :)

 • juventusiak87

  Oceniono 3 razy -1

  W Wiśle nikt nikogo nie traktuje teraz poważnie.

  Wisła Kraków się skończyła.

 • rafiki36

  Oceniono 4 razy -2

  To niech teraz odkupi "Franek łowca bramek".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX