Sport.pl

76:41. Wisła bardziej doświadczona w derbach Krakowa

W piątek o godz. 20.30 pierwszy gwizdek 192. derbów Krakowa. W obu drużynach jest po 13 piłkarzy, którzy mieli już okazję wziąć udział w takim spotkaniu. Większe doświadczenie mają jednak gracze Wisły.
I Dariusz Wdowczyk, i Jacek Zieliński mogliby w piątek wystawić jedenastki złożone wyłącznie z piłkarzy, którzy znają już smak derbów Krakowa z boiska. Niewykluczone zresztą, że większość z nich pojawi się na murawie.

13 piłkarzy z obecnej kadry Wisły ma na koncie łącznie 76 występów w derbach. Najbardziej doświadczony jest Paweł Brożek, który grał w nich już 16 razy. 33-letni napastnik jest też najskuteczniejszym piłkarzem spośród tych, którzy mają szansę wystąpić w najbliższych derbach.

Oprócz niego weteranami derbów można nazwać Arkadiusza Głowackiego (14 meczów), Rafała Boguskiego (12) i Patryka Małeckiego (11). Spośród obcokrajowców w kadrze Wisły najczęściej w derbach - cztery razy - grał Richard Guzmics.

W Cracovii graczy z doświadczeniem w derbach Krakowa też jest 13. Tyle że razem zebrali 41 meczów. Najbardziej doświadczony w starciach z Wisłą jest Piotr Polczak, kapitan zespołu, który grał przeciwko niej w derbach już osiem razy.

Sześć takich meczów mają na koncie Marcin Budziński i Damian Dąbrowski, ale wiadomo, że ten ostatni z powodu kontuzji na razie nie poprawi tego rezultatu. Cztery razy w derbach grał Miroslav Covilo. Pozostali gracze Cracovii o prymat w Krakowie walczyli nie więcej niż trzy razy.

192. derby Krakowa zostaną rozegrane na stadionie Cracovii. Relacja na krakow.sport.pl.

Więcej o: