Rio 2016. Były napastnik Wisły Kraków strzela gola na igrzyskach

Romell Quioto, były napastnik Wisły Kraków, zdobył bramkę w meczu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jego gol pomógł Hondurasowi pokonać Algierię 3:2.
Quioto rozpoczął mecz w podstawowym składzie i to on jako pierwszy trafił do siatki. W 12. minucie z bliska wpakował piłkę do bramki Algierii. Jeszcze przed przerwą Honduras prowadził 2:0. W drugiej połowie rywale strzelili kontaktowego gola, ale ostatecznie przegrali 2:3.

Quioto jest znany polskim kibicom z występów w Wiśle Kraków. 25-letni dziś napastnik trafił na Reymonta jesienią 2012 roku w ramach wypożyczenia z honduraskiego CDyS Vida. W Polsce spędził tylko pół roku. W tym czasie wystąpił w dziewięciu meczach ekstraklasy, nie zdobył w nich ani jednej bramki.

Bardziej dał się zapamiętać z boiskowej brutalności. W meczu z Polonią Warszawa umyślnie nadepnął na nogę Łukasza Piątka, za co został zdyskwalifikowany na pięć meczów. Komisja Ligi ukarała go też grzywną w wysokości 10 tysięcy złotych.

Dziś gra w honduraskim CD Olimpia i olimpijskiej reprezentacji kraju. Honduras rywalizuje w grupie D, w której oprócz Algierii są jeszcze reprezentacje Portugalii i Argentyny.