Rio 2016. By造 napastnik Wis造 Krak闚 strzela gola na igrzyskach

Romell Quioto, by造 napastnik Wis造 Krak闚, zdoby bramk w meczu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jego gol pom鏬 Hondurasowi pokona Algieri 3:2.
Quioto rozpocz掖 mecz w podstawowym sk豉dzie i to on jako pierwszy trafi do siatki. W 12. minucie z bliska wpakowa pi趾 do bramki Algierii. Jeszcze przed przerw Honduras prowadzi 2:0. W drugiej po這wie rywale strzelili kontaktowego gola, ale ostatecznie przegrali 2:3.

Quioto jest znany polskim kibicom z wyst瘼闚 w Wi郵e Krak闚. 25-letni dzi napastnik trafi na Reymonta jesieni 2012 roku w ramach wypo篡czenia z honduraskiego CDyS Vida. W Polsce sp璠zi tylko p馧 roku. W tym czasie wyst徙i w dziewi璚iu meczach ekstraklasy, nie zdoby w nich ani jednej bramki.

Bardziej da si zapami皻a z boiskowej brutalno軼i. W meczu z Poloni Warszawa umy郵nie nadepn掖 na nog ㄆkasza Pi徠ka, za co zosta zdyskwalifikowany na pi耩 mecz闚. Komisja Ligi ukara豉 go te grzywn w wysoko軼i 10 tysi璚y z這tych.

Dzi gra w honduraskim CD Olimpia i olimpijskiej reprezentacji kraju. Honduras rywalizuje w grupie D, w kt鏎ej opr鏂z Algierii s jeszcze reprezentacje Portugalii i Argentyny.