Sześć goli w sparingu Wisły Kraków z Hapoelem Ra'anana

Remisem 3:3 zakończył się rozegrany w Gniewinie sparing Wisły z Hapoelem Ra'anana z Izraela.
Nad meczem unosiła się aura tajemniczości. "Ze względów taktycznych składy nie będą ujawniane" - poinformował krakowski klub już przed meczem. Na portalach społecznościowych zamieścił jedynie opisy bramek i ich strzelców.

Na bramkę trzeba było czekać do 39. minuty (strzelcem Rafał Boguski), ale potem gole padały niemal co chwilę. Hapoel, który dopiero przygotowuje się do sezonu (pierwszy mecz w drugiej połowie sierpnia), zdążył objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej do siatki trafili Zdenek Ondraszek ("strzał z ostrego kąta") i Krzysztof Drzazga ("pięknie głową").

Obie drużyny od kilku dni mieszkają w tym samym ośrodku w Gniewinie. Piłkarze Wisły nie wrócili do Krakowa z Gdyni (w piątek przegrali z Arką 0:3) w obawie przed problemami z komunikacją podczas Światowych Dni Młodzieży. W sobotę jadą do Gdańska na mecz z Lechią.

Wisła Kraków - Hapoel Ra'anana 3:3 (1:2)