Sport.pl

Wisła - Pogoń. Patryk Małecki: Jestem od tego, by stwarzać sytuacje kolegom

- Wygraliśmy bardzo trudne spotkanie. Pogoń to solidny zespół - podkreśla Patryk Małecki, pomocnik Wisły Kraków. Jego drużyna zainaugurowała ligę zwycięstwem 2:1.
Krakowianie po raz pierwszy od czterech lat wygrali w pierwszej kolejce ekstraklasy. - Zwycięstwo cieszy, gra momentami też wyglądała fajnie. Pierwsze mecze zawsze są niewiadomą. Fizycznie jeszcze nie wyglądamy tak, jak byśmy chcieli, jesteśmy po ciężkim obozie. Z meczu na mecz nasza gra i dyspozycja fizyczna będzie szła w górę - zapewnia Małecki.

To on w trzeciej minucie pomknął lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Piłkę zagrał Zdenek Ondraszek, potem spadła pod nogi Pawła Brożka, a ten skierował ją do siatki.

- Jestem od tego, by stwarzać sytuacje kolegom. Podobny rajd zaliczyłem wiosną w wyjazdowym meczu z Termaliką. Wygraliśmy bardzo trudne spotkanie. Przed meczem mówiłem, że Pogoń jest solidnym zespołem i ma naprawdę fajnych zawodników. To się potwierdziło, spotkanie było bardzo trudne, ale cieszę się, że zaczęliśmy od zwycięstwa. Teraz regenerujemy siły i myślami jesteśmy już przy kolejnym spotkaniu w Gdyni - zaznacza.

W nowym ustawieniu Wisły Małecki gra bliżej środka pola. Po meczu trener Dariusz Wdowczyk miał zastrzeżenia do jego i Krzysztofa Drzazgi. - Uczymy się nowej taktyki. Nigdy nie grałem na tej pozycji. Sparing a mecz ligowy to dwie różne rzeczy. W spotkaniach o punkty, gdy lepsza będzie nasza dyspozycja fizyczna, zdecydowanie poprawi się i gra - mówi Małecki.

Do Wisły wrócił właśnie z Pogoni. W czasie spotkania jego nazwisko skandowali nie tylko kibice gospodarzy, ale i fani gości. Pomocnik zapewnia, że przed pierwszym gwizdkiem nie czuł dodatkowych emocji: - Podchodziłem do tego spokojnie. Spędziłem tam dwa lata, ale przez osiem miesięcy nie grałem w piłkę. Poznałem w tym klubie wspaniałych ludzi, którzy miło mnie przyjęli. Przede wszystkim byli to kibice, którzy nie dali mi odczuć, że jestem obcy. W czasie meczu też fajnie się zachowali.

Więcej o:
Najczęściej czytane