Sport.pl

Wisła - Śląsk. Dariusz Wdowczyk: Kibice zobaczyli dobre spotkanie

Wisła Kraków zremisowała 1:1 ze Śląskiem Wrocław i na kolejkę przed końcem rozgrywek jest liderem dolnej ósemki ekstraklasy. - Chcemy, by tak było również po spotkaniu z Podbeskidziem - mówi Dariusz Wdowczyk, trener krakowian.
Facebook? » | A może Twitter? »


Wisła prowadziła po golu Zdenka Ondraszka, ale nie potrafiła utrzymać wyniku do końca. - Popełniliśmy błąd w defensywie, niepotrzebny rzut wolny, rykoszet i Michał Miśkiewicz był bez szans. Ale o trzy punkty walczyliśmy do końca, to jest najważniejsze - mówi trener.

We wtorek obie drużyny oddały w sumie 36 strzałów na bramkę, z czego 12 celnych. - Kibice zobaczyli dobre spotkanie, obfitujące w wiele sytuacji podbramkowych. Nie udało nam się wygrać, choć prowadziliśmy 1:0. Śląsk też miał jednak okazje do strzelenia gola. Było to otwarte spotkanie z jednej i drugiej strony, takie, jakie kibice lubią najbardziej - zaznacza Wdowczyk.

Z remisu zadowolony wydaje się Mariusz Rumak, szkoleniowiec Śląska. - Nasza gra nie zawsze była płynna, lecz potrafiliśmy stworzyć dwie okazje. Trzeba przyznać, że Wisła to dobry zespół. Druga połowa wyglądała już nieco inaczej, po straconej bramce zmieniliśmy styl gry i ustawienie. Dzięki temu udało się wywalczyć remis - podkreśla.

Więcej o: