Wisła Kraków gra z Jagiellonią Białystok. "To nie będzie taki mecz jak ostatnio"

Wisła Kraków po raz trzeci w tym sezonie gra z Jagiellonią Białystok. Liczy na trzecią wygraną, choć trener Dariusz Wdowczyk nie może narzekać na brak kłopotów. Początek meczu w piątek o godz. 20.30, relacja na krakow.sport.pl.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Przed meczem głównym problemem krakowian jest obrona. Nie tylko dlatego, że w ostatnich dwóch spotkaniach stracili pięć bramek. Za żółte kartki nie zagrają Boban Jović i Arkadiusz Głowacki. Słoweniec będzie pauzował tylko w piątek, kapitana zabraknie również w kolejnym meczu ze Śląskiem Wrocław.

- Nie czas na szalone warianty. Zagrają Jakub Bartosz, Maciej Sadlok i Tomasz Cywka - zdradza trener Dariusz Wdowczyk. Czwartym obrońcą będzie Richard Guzmics, a na ławce rezerwowych usiądą młodzi stoperzy: Krystian Kujawa i Piotr Żemło.

Bartosz zajmie na boisku miejsce Jovicia, Sadlok zostanie przesunięty do środka obrony, a na lewej stronie zastąpi go Cywka. Ten ostatni, podobnie jak Bartosz, za kadencji Wdowczyka mecze zaczynał na ławce rezerwowych. W marcu i kwietniu w sumie spędził na boisku tylko nieco ponad 20 minut.

Zmian w defensywie miało być więcej, bo trener chciał do bramki wstawić Michała Buchalika, ale z powodu kontuzji zabraknie go nawet na ławce rezerwowych. - To nie miało związku z tym, że Michał Miśkiewicz słabiej zagrał w Kielcach z Koroną - zaznacza Wdowczyk.

Słabiej w ostatnim spotkaniu zaprezentował się zresztą cały zespół i Wisła Wdowczyka pierwszy raz dała się pokonać. Krakowianie nie najlepiej zaprezentowali się już w poprzednim spotkaniu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Dwa razy wychodzili na prowadzenie i dwa razy beniaminek odrabiał straty.

- Z Termalicą zabrakło nam jakości i cierpliwości. Korona zagrała bardzo agresywnie na początku spotkania. Nie potrafiliśmy na to odpowiedzieć i utrzymać się przy piłce. Druga połowa była inna, ale mecz trwa 90, a nie 45 minut. Mam nadzieję, że następne spotkanie będzie zdecydowanie lepsze - podkreśla trener.

Jego zespół ma w tym sezonie dobre wspomnienia z meczów z Jagiellonią. Jesienią, jeszcze pod wodzą Kazimierza Moskala, Wisła wygrała w Białymstoku 4:1. Wiosną, już za kadencji Wdowczyka, pokonała rywali jeszcze wyżej - 5:1. Wtedy krakowianom pomogła jednak czerwona kartka dla gracza Jagiellonii: Igors Tarasovs wyleciał z boiska już w siódmej minucie.

- Powiedziałem piłkarzom w szatni: jeśli myślicie, że to będzie taki sam mecz jak ostatnio, jesteście w dużym błędzie. Na pewno tak nie będzie - przestrzega Wdowczyk.

Wnioski z ostatniego spotkania zamierza też wyciągnąć Michał Probierz, trener Jagiellonii. Szkoleniowiec, który w przeszłości pracował przy Reymonta, podaje prostą receptę na lepszą grę podopiecznych. - Trzeba z sędzią pogadać, żeby nie dał czerwonej kartki w pierwszych minutach. W ostatnim meczu, choć popełniliśmy wiele błędów, to jednak w drugiej połowie, nawet w osłabieniu, graliśmy dobre zawody - twierdzi.

Mimo że Wisła nie ma jeszcze zapewnionego utrzymania, w Krakowie myślą nie tylko o najbliższym meczu, ale i kolejnym sezonie. W tym nie zagra już Petar Brlek, bo na treningu złamał palec stopy. O ile Chorwat raczej może liczyć na występy w następnych rozgrywkach, o tyle niejasna jest przyszłość Witalija Bałaszowa. W Kielcach już w przerwie zmienił go Rafał Boguski. Tym razem Ukraińca zabraknie w meczowej kadrze.

- W przyszłym tygodniu ogłosimy, z kim raczej się pożegnamy. Wtedy odpowiem też na pytania o przyszłość Głowackiego - zaznacza Wdowczyk. I uśmiechem sugeruje, że udało się przekonać kapitana, by nie kończył jeszcze kariery.

Który z zimowych nabytków Wisły okazał się największym wzmocnieniem?