Sport.pl

Dariusz Wdowczyk: Chorzów to trudny teren, ale tak samo jest na pozostałych wjazdach

- W tygodniu przedświątecznym trenowaliśmy dwa razy dziennie i mam nadzieję, że niczego nie popsuliśmy. Wciąż mamy matematyczne szanse, by znaleźć się w grupie mistrzowskiej i będziemy o to walczyć - podkreśla trener Wisły.
Krakowianie muszą liczyć jednak nie tylko na siebie, ale także na to, że będą im sprzyjały im wyniki innych spotkań. Podstawą jest jednak wygrana w Chorzowie.

- Możemy sobie przed meczem zakładać scenariusz, ale w 1. min może zostać wywrócony do górny nogami. Taka jest piłka. Trzeba mieć plan co zrobić w przypadku tak pozytywnego, jak i negatywnego obrotu spraw - podkreśla Wdowczyk. - Wisła jest z natury ofensywna i dlatego próbujemy to wykorzystywać.

Ruch na własnym boisku nie wygrał od grudnia. Szkoleniowiec Wisły zdaje sobie jednak sprawę, że to nic nie znaczy. - Wierzę, że to jednak my będziemy panować nad sytuacją boiskową - podkreśla Wdowczyk. - Chorzów to nie jest łatwy teren, ale to samo można powiedzieć o innych rywalach w lidze. Ruch ma atuty - próbuje wykorzystać zawodników szybkich jak Mariusz Stępiński. Jak na niego popatrzeć, to piłka odbija się od piszczeli, głowy rywala i zawsze do niego wraca. Ma taki dar, że piłka go szuka. Za to Kamil Mazek to jeden z najszybszych zawodników lidze. Trzeba coś zrobić, by nie dostawał podań na dobieg.

Więcej o:
Komentarze (1)
Dariusz Wdowczyk: Chorzów to trudny teren, ale tak samo jest na pozostałych wjazdach
Zaloguj się
  • h39

    Oceniono 2 razy 2

    Wynik meczu w dużej mierze zależy od sędziego. W każdej kolejce przynajmniej w dwóch lub trzech meczach sędziowie mają istotny wpływ na wynik meczu . Takie jest w Polsce sędziowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX