Kontrakt Radosława Cierzniaka z Wisłą Kraków rozwiązany!

Radosław Cierzniak nie jest już piłkarzem Wisły Kraków. W środę Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sortowych zdecydowała o rozwiązaniu umowy piłkarza z winy klubu.
Facebook? » | A może Twitter? »


Umowa Cierzniaka z Wisłą wygasała w czerwcu. W styczniu bramkarz mógł więc związać się z nowym pracodawcą. Wybrał ofertę Legii Warszawa. Kiedy klub ze stolicy poinformował o zakontraktowaniu Cierzniaka, Wisła przesunęła bramkarza do rezerw.

Cierzniak trenował z drugą drużyną, ale nie wziął udziału w żadnym sparingu zespołu. W lutym złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Powodem był brak - zagwarantowanej w umowie - możliwości sportowego rozwoju w drugiej drużynie.

Pierwsze posiedzenie Izby 19 lutego nie przyniosło rozstrzygnięcia, bo krakowianie zakwestionowali bezstronność jednego z sędziów. Ten wniosek został jednak oddalony, a kolejne posiedzenie wyznaczono na środę.

Niespodziewanie dzień wcześniej Wisła przywróciła bramkarza do treningów z pierwszą drużyną. Cierzniak dostał pisemny komunikat, że ma stawić się na zajęciach prowadzonych przez Marcina Broniszewskiego, tymczasowego trenera zespołu. Ten ruch nie pomógł jednak krakowianom - w środę Wisła rozwiązała kontrakt Cierzniaka z winy klubu.

Po tej decyzji 33-letni bramkarz jest wolnym zawodnikiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by trafił do Legii jeszcze w tym tygodniu.