Tróje i dwóje. Oceny piłkarzy Wisły Kraków po meczu z Górnikiem Łęczna

Wisła po raz pierwszy od sześciu meczów zdobyła punkt, ale po remisie z Górnikiem Łęczna trudno chwalić jej piłkarzy. Oceny w skali 1-6.
Michał Miśkiewicz 3+ - w pierwszej połowie nie został poddany poważnej próbie. W 65. minucie w po główce Świerczoka uratował drużynę, 11 minut później nie dał rady tego powtórzyć. Gra nogami wciąż do poprawki: kiedy nie mógł rozpocząć akcji krótkim podaniem zaczynały się schody.

Boban Jović 3+ - od początku ofensywnie, zaliczył asystę - trochę przypadkową - przy golu Guerriera. Jak zwykle lepszy w grze do przodu niż w defensywie, gdzie kilka razy dał się ograć skrzydłowym.

Arkadiusz Głowacki -3 - to on częściej niż Guzmics wprowadzał piłkę do gry. Jak zwykle grał ofiarnie, czasami aż za bardzo - tak jak w 35. minucie, gdy otrzymał żółtą kartkę. Nie bez winy przy straconej bramce.

Richard Guzmics 2+ - kiedy w 28. minucie spróbował ofensywnego wejścia, o mało nie skończyło się groźną kontrą. Spore problemy w obronie, ale często wynikały z tego, że brakowało mu wsparcia Pietrzaka. Źle ustawiony przy golu Danielewicza.

Rafał Pietrzak -2 - jeszcze w pierwszej połowie zebrał burę od Głowackiego. Kilka razy nie zrozumiał się też z Guzmicsem, co Węgier ekspresyjnie mu tłumaczył. Na lewej obronie wyglądał gorzej niż w środku pola, gdzie zagrał ze Śląskiem. Dał się ograć przy bramce dla Górnika.

Donald Guerrier 3 - to on przełamał niemoc strzelecką krakowian i w 19. minucie zrobił to, co dwie minuty wcześniej nie udało się Ondraszkowi - z kilku metrów pokonał bramkarza. Poza tym chaotyczny. W 52. minucie opuścił boisko na noszach.

Alan Uryga 3 - gdy Wisła zaczynała akcje od własnej bramki, często cofał się między stoperów. Niezły w destrukcji, ale w pojedynkę nie był w stanie zasypać dziury w środku pola Wisły.

Tomasz Cywka 2 - zupełnie zagubiony. Występem z Górnikiem udowodnił, że Wisła potrzebuje wzmocnień w środku pola. Dziura między pierwszą a drugą linią Wisły w dużym stopniu obciąża jego konto. W 71. minucie nieźle uderzył z dystansu, ale zabrakło mu precyzji. Sporo walczył, ale na ekstraklasę to za mało.

Witalij Bałaszow 2+ - zamieniał się stronami z Guerrierem, a potem z Małeckim. Aktywniejszy niż Haitańczyk, ale w ważnych momentach za długo zwlekał ze strzałem lub podejmował złe decyzje.

Paweł Brożek -3 - pierwszą dwójkową akcję z Ondraszkiem zaprezentował dopiero w 39. minucie, kiedy dobrze zgrał piłkę do nadbiegającego Czecha. W kilku sytuacjach dobrze się zastawił. W 52 min przestrzelił z kilku metrów. Zagrał w ekstraklasie po raz pierwszy od grudnia i wreszcie Wisła nie przegrała.

Zdenek Ondraszek 3+ - grał głównie za plecami Brożka. W 17. minucie skopiował wyczyn Edina Dżeko z meczu z Palermo i z bliska nie trafił w bramkę; minimalnie spudłował też w drugiej połowie po dośrodkowaniu Jovicia. Sporo biegał, starał się grać wysokim pressingiem, ale często brakowało mu wsparcia kolegów.

Patrk Małecki 2+ - tuż po wejściu na boisko nieźle uderzył z dystansu, potem niewidoczny. Od rezerwowych trzeba oczekiwać więcej.

Boguski, Popović - grali za krótko, by ich ocenić.

Zdjęcie Nike Piłka nożna Duro Reflect Zdjęcie Nike Piłka nożna Pitch Zdjęcie NIKE PIŁKA STRIKE TEAM SC2678-107
Nike Piłka nożna Duro Refle... Nike Piłka nożna Pitch NIKE PIŁKA STRIKE TEAM SC26...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info