Sport.pl

Olgierd Moskalewicz: Wisła Kraków bez Pawła Brożka nie stoi na straconej pozycji

Paweł Brożek nie zagra z Legią Warszawa. - To ikona, ale nawet bez niego Wisła nie stoi na straconej pozycji - uważa Olgierd Moskalewicz, były napastnik krakowskiego klubu.
Facebook? » | A może Twitter? »


Brożek w ósmej minucie meczu z Lechem Poznań opuścił boisko. Później przyznał, że jego występ w niedzielnym, prestiżowym spotkaniu z Legią Warszawa jest wykluczony. Brożek w ekstraklasie w Wiśle rozegrał 19 meczów przeciwko Legii i zdobył w nich 12 bramek.

- Jest dużą wartością zespołu. Drużyna składa się jednak z 11 piłkarzy. Bez względu na to, kto wystąpi z przodu, Wisła w meczu z Legią nie stoi na straconej pozycji - uważa Moskalewicz.

Na ławce trener Marcin Broniszewski nie ma typowego napastnika, który mógłby zastąpić Brożka. W meczu z Lechem wszedł za niego Maciej Jankowski. Jeszcze w Ruchu Chorzów grał w ataku, ale w Krakowie został przestawiony do pomocy. Na szpicy ewentualnie mogliby też wystąpić Rafał Boguski, czy Wilde-Donald Guerrier.

- Każdy z nich powinien dać radę. Guerrier miał w tym sezonie kilka udanych meczów, Boguski też ma atuty. To ofensywni, wszechstronni zawodnicy. Poza tym, do spotkania z Legią, nikogo nie trzeba motywować - mówi były napastnik Wisły.

Relacja na żywo z meczu Wisła Kraków - Legia Warszawa w niedzielę od 18 na krakow.sport.pl.

Więcej o: