Kazimierz Moskal zwolniony. Kamil Kosowski: Między trenerem a piłkarzami była chemia

- W derbach to była zupełnie inna Wisła, niż pod koniec pracy Franciszka Smudy. Widać było, że między trenerem i zawodnikami jest chemia - mówi Kamil Kosowski po zwolnieniu Kazimierza Moskala.
Facebook? » | A może Twitter? »


Grzegorz Zajchowski: Zwolniłby pan Kazimierza Moskala?

Kamil Kosowski, były piłkarz Wisły, komentator nc+: - Wydawało mi się, że Moskal dłużej popracuje w Wiśle.

Na zwolnieniu zaważyła tylko porażka w derbach czy postawa w całym sezonie?

- Jeżeli miałbym oceniać, to porażka w derbach nie jest winą trenera a piłkarzy. Wisła miała mnóstwo sytuacji, tylko ich nie wykorzystała.

Zwycięstwo w derbach zapewniłoby Moskalowi spokojną zimę? O jego zwolnieniu mówiło się od pewnego czasu, a derby to mógł być tylko pretekst.

- Moskal nie miał psychicznego komfortu pracy. Wisła to klub bardzo medialny, zawsze jest na niego nagonka. Ciśnienie na wyniki jest duże. Dla mnie zwolnienie Moskala to duże zaskoczenie.

Jak pan ocenia grę Wisły pod wodzą Moskala?

- Bardzo dobrze. Chociażby w meczu z Cracovią środek pomocy funkcjonował całkiem nieźle. Sytuacji znowu było kilka. Paweł Brożek miał dwie wyborne, Łukasz Burliga mógł w pierwszej połowie zachować się znacznie lepiej. To była zupełnie inna Wisła, niż pod koniec pracy Franciszka Smudy. Widać było, że między trenerem a piłkarzami jest chemia. Cracovia w derbach była do bólu skuteczna i Moskala już w Wiśle nie ma.

Marcin Broniszewski mógłby zostać trenerem na dłużej?

- To na pewno człowiek, który w tej chwili najlepiej zna w Polsce Wisłę. Jego zostawienie byłoby sensowną opcją. Wprowadzenie człowieka spoza ekstraklasy, trenera zza granicy, to strata czasu. Długo zajęłoby mu dogadanie się z zawodnikami i poznanie polskich realiów.

Ekstraklasę zna za to Maciej Skorża. Jego powrót do Wisły byłby dobrym rozwiązaniem?

- Dla mnie to byłby dziwny ruch, ale nie takie rzeczy widziała polska piłka.