Oceny piłkarzy Wisły po derbach Krakowa. Zła zmiana Moskala

Pomimo porażki Wisły w derbach Krakowa, na drobne pochwały zasłużyli Maciej Sadlok i Maciej Jankowski. Zawiedli za to: Paweł Brożek, Alan Uryga, Rafał Boguski i Łukasz Burliga, a bardzo słabo wypadł wprowadzony w drugiej połowie Wilde-Donald Guerrier. Oceny w skali 1-6.
Radosław Cierzniak -3 - przy bramkach Cracovii nie miał zbyt wiele do powiedzenia. W pozostałych sytuacjach bronił pewnie.

Boban Jović 3 - znacznie rzadziej włączał się do akcji ofensywnych, niż w poprzednich kolejkach. Skupiał się na defensywie i nie pozwalał piłkarzom Cracovii na szarże prawą stroną Wisły.

Arkadiusz Głowacki -3 - kilka razy przerywał groźne kontry gości, wygrał większość pojedynków powietrznych.

Richard Guzmics 2 - w wielu sytuacjach niepewny. Jego strata w pierwszej połowie mogła się źle skończyć.

Maciej Sadlok +3 - często włączał się do akcji ofensywnych, dobrze wykonywał stałe fragmenty, ale to jego stroną Cracovia częściej groźnie atakowała, szczególnie w pierwszej połowie.

Krzysztof Mączyński 3 - szukał partnerów z przodu, ale w pierwszej połowie miał kilka strat.

Alan Uryga -2 - często spóźniony w środku pomocy, jak wtedy gdy musiał ratować się faulem na Bartoszu Kapustce, by zatrzymać kontrę. Mało przechwytów. Jedno ładne podanie za plecy obrońców w pierwszej połowie.

Rafał Boguski -2 - chaotyczny w próbach ofensywnych. Za dużo niedokładności, za mało kreatywności.

Maciej Jankowski 3 - miał zacząć na ławce, ale kontuzji na rozgrzewce doznał Denis Popović. Dostał szansę i był wyróżniającą się postacią gospodarzy. Zaliczył asystę, do tego próbował strzałów. W drugiej połowie dwukrotnie uderzał z około 14 metrów.

Łukasz Burliga -2 - w pierwszej połowie rozstąpili się przed nim obrońcy Cracovii, ale z 16 metrów uderzył nad poprzeczką. Poza tym rzadko próbował rajdów skrzydłem, niedokładnie podawał i jak zwykle zaliczył kilka fauli.

Paweł Brożek + 1- strzelił co prawda gola, ale jeszcze w pierwszej połowie nie wykorzystał dwóch więcej niż stuprocentowych sytuacji. Gdyby trafił, losy meczu potoczyłyby się zupełnie inaczej.

Wilde-Donald Guerrier 1 - dostał pół godziny od trenera Kazimierza Moskala i nic nie wniósł do gry Wisły.