Sport.pl

Derby Krakowa. Paweł Brożek lubi grać z Hubertem Wołąkiewiczem

Paweł Brożek grał przeciwko Hubertowi Wołąkiewiczowi w dziewięciu meczach ekstraklasy. W niedzielę znów obaj staną naprzeciw siebie w derbach Krakowa. Początek o godz. 18, relacja na krakow.sport.pl.
Facebook? » | A może Twitter? »


Napastnik Wisły i obrońca Cracovii będą mieć w niedzielę wiele okazji do pojedynków. Brożek będzie bowiem pełnił rolę wysuniętego napastnika, a Wołąkiewicz najpewniej zajmie miejsce na środku obrony. Tak było w ostatnim spotkaniu Cracovii z Lechią Gdańsk.

Do tej pory obaj dziewięć razy spotykali się na boiskach ekstraklasy. Zdecydowanie lepsze wspomnienia z tych konfrontacji może mieć Brożek. Wisła z 32-letnim dziś napastnikiem w składzie wygrała sześć meczów przeciwko ekipom Wołąkiewicza, jeden zremisowała i trzy przegrała, bilans bramkowy to 20:12. Sam Brożek strzelił w tych spotkaniach pięć goli.

Nic więc dziwnego, że Wołąkiewicz komplementuje byłego reprezentanta Polski. - On jest zawsze groźny. To lis, doświadczony napastnik, zawsze ciężko się przeciwko niemu gra. Nie wolno stracić go z oczu. Dlatego lubię występować przeciwko takim napastnikom, bo cały mecz trzeba być skoncentrowanym. To będzie ciekawa rywalizacja - podkreśla.

Brożek pytany o Wołąkiewicza odpowiada krótko: - Też lubię przeciwko niemu grać.

Obrońca Cracovii próbował powstrzymać Brożka jako zawodnik Lechii (cztery porażki), Lecha (dwa zwycięstwa, dwie porażki) i Cracovii. Raz nawet wpisał się na listę strzelców. W ostatnich derbach nie miał zbyt wielu okazji na rywalizację z napastnikiem Wisły, bo grał na lewej obronie.

Tym razem wystąpi na środku defensywy. Zagadką jest natomiast nazwisko piłkarza, który będzie pełnił rolę drugiego stopera. W derbach nie może bowiem zagrać pauzujący za kartki Piotr Polczak. Jego zastępcą zostanie ktoś z trójki Miroslav Covilo, Bartosz Rymaniak, Sreten Sretenović.

Więcej o: