Sport.pl

Derby Krakowa. ?To porównywalne zespoły, jeśli chodzi o grę. Trudno wskazać faworyta

Jakub Biskup z Termalicą Btuk-Bet Nieciecza osiągnęli bardzo dobre rezultaty na boiskach Cracovii i Wisły. - Nasza taktyka przyniosła skutek - podkreśla gracz beniaminka.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Ze stadionu Cracovii niecieczanie wywieźli trzy punkty - wygrali 3:2. Przy Reymonta bezbramkowo zremisowali. W obu spotkaniach zagrali zupełnie inaczej. Przy ul. Kałuży zdecydowali się na otwarta piłkę i wymianę ciosów. Na Wiśle schowali się na własnej połowie i zadbali przede wszystkim o to, by nie stracić gola. - Za każdym razem taktyka okazałą się dobra - zaznacza Biskup. - Na Wiśle zdawaliśmy sobie sprawę, że gospodarze zaczynają od mocnych ataków i chcieliśmy przetrwać pierwszy kwadrans. To nam się udało. Cracovię zaatakowaliśmy wysoko pressingiem. To też zdało egzamin i zakończyło się dla nas happy endem.

Biskup nie podejmuje się roli wskazania faworyta. - Cracovia gra lepiej u siebie, wygrała pięć ostatnich spotkań i strzela wiele goli - mówi. - Wisła także na własnym boisku zwykle dominuje nad przeciwnikiem, choć nie zawsze udaje się jej zdobyć gola. Obie drużyny prezentują bardzo dobrą piłkę i powinny być w czubie tabeli.

Kto wygra niedzielne derby Krakowa
Więcej o: