Sport.pl

Kapitan Wisły Kraków spodziewa się najmocniejszej Cracovii

W Wiśle Kraków trwają już przygotowania do niedzielnych derbów z Cracovią. - Ma bardzo ciekawą drużynę, potrafi grać w krakowskim stylu - mówi o najbliższym rywalu Arkadiusz Głowacki w ?Dzienniku Polskim?.
Facebook? » | A może Twitter? »


W ostatniej kolejce Cracovia efektownie pokonała Lechię Gdańsk. Wisła natomiast zdobyła tylko punkt w starciu z ostatnim w tabeli Górnikiem Zabrze. - Każdy mecz układa się inaczej. Czasem po słabym spotkaniu wygrywamy, a nieraz gramy dobrze i nie udaje się wywalczyć kompletu punktów. Mamy cały tydzień na to, żeby przećwiczyć pewne schematy - zaznacza Głowacki w "Dzienniku Polskim".

Kapitan Wisły przygotowuje się jednak na trudne spotkanie. - Cracovia miewa też słabsze momenty, ale nie spodziewam się, żeby w meczu z nami zabrakło jej koncentracji. Trzeba się spodziewać Cracovii najmocniejszej - przyznaje.

W derbach będzie mógł zagrać Łukasz Burliga, który w spotkaniu z Górnikiem opuścił boisko z powodu kontuzji. Obrońca najpóźniej w czwartek powinien wrócić do treningów z drużyną. W zajęciach bierze już natomiast udział Wilde-Donald Guerrier. Haitańczyk wrócił z meczów reprezentacji i pogrzebu ojca. W Zabrzu nie wystąpił z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Więcej o: