Sport.pl

Maciej Jankowski: Ruch postawił trudne warunki

Pomocnik Wisły w piątek miał okazję kolejny raz zagrać przeciwko byłej drużynie. Na boisku nie było jednak sentymentów, tylko męska walka o wynik.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

- Piłkarze Ruchu postawili nam trudne warunki. Dobrze ustawiali się na własnej połowie i ciężko nam było przebić się przez ich szczelną obronę - powiedział Jankowski. - Brakowało nam dokładnego ostatniego podania. Nie stwarzaliśmy tak klarownych sytuacji jak w dwóch ostatnich spotkaniach.

Ruch Chorzów zagrał przy Reymonta bardzo zachowawczo. Jego nadrzędnym celem była obrona bramki. Ofensywny pomocnik Wisły nie był zaskoczony takim obrotem wydarzeń. - Ruch słynie z solidnej gry w defensywie. To mądry i poukładany taktycznie zespół - chwalił przeciwników.

W trakcie meczu na lewym łuku brwiowym wiślaka pojawiła się sporej wielkości opuchlizna.- To efekt walki z Łukaszem Surmą. W pierwszej połowie zahaczył mnie, ale po chwili fajnie się zachował. Wybił piłkę na aut i przeprosił - przyznał.

W najbliższej kolejce krakowian czeka wyjazd na gorący teren do Lubina. - Na boiskach rywali gra się nam łatwiej. Przeciwnik chce prowadzić grę, otwiera się i pojawiają się dla nas okazje do kontrataków, a razem z nimi sytuacje strzeleckie - twierdzi Jankowski.Więcej o: