Sport.pl

Krzysztof Mączyński: Zdominowaliśmy Ruch

Pomocnik Wisły nie krył rozczarowania rezultatem meczu z Ruchem Chorzów. Wisła znów przeważała, ale piłka ani razu nie wpadła do siatki.
- Po raz kolejny przyjechała do Krakowa drużyna, która zamurowała bramkę. Nie chciała grać z nami otwartej piłki. Niestety nie wykorzystaliśmy sytuacji. Boli to tym bardziej, że całkowicie zdominowaliśmy Ruch - uważa reprezentant Polski.

Mączyński był zadowolony z postawy zespołu. - Zagraliśmy dobre spotkanie. Pokazaliśmy, że potrafimy kontrolować grę i zepchnąć przeciwnika do defensywy. Nie możemy teraz spuszczać głów i tracić wiary- podkreślił.

Środkowy pomocnik Wisły mógł zostać bohaterem meczu, ale jego mocny strzał z dystansu w świetnym stylu obronił bramkarz. - Powinniśmy częściej uderzać z dalszej odległości. W pierwszej połowie kilka razy mieliśmy ku temu okazje, ale niepotrzebnie próbowaliśmy jeszcze dograć piłkę w pole karne. W naszej grze czasami brakuje odrobiny ryzyka - stwierdził.

Już kolejny raz przy Reymonta przeciwnik całkowicie oddaje pole wiślakom. - Po prostu nasi rywale podchodzą do nas z dużym respektem. To widać już od początku meczu. W takich sytuacjach kluczem do sukcesu jest cierpliwość - zakończył.Więcej o: